Як зробити паперовий винищувач.

Основи орігамі сягають корінням на Схід, де вміння оживляти буденні речі в папері не має рівних. Мистецтво орігамі міцно зайняло місце в розвитку образного мислення дітей. Спробуйте і ви спорудити винищувач «Гріпен» - гордість шведської авіації.
Вам знадобиться
  • Кольоровий або білий папір.
Інструкція
1
Візьміть прямокутний аркуш паперу. Можна використовувати як кольорову, так і білий папір. У разі використання аркуша білого кольору можна потім розфарбувати літак або написати на ньому ім'я. Розташуйте аркуш вертикально.
2
Складіть заготовку навпіл, а потім розігніть. Це необхідно, щоб намітити середину листа.
3
Зробіть згини до наміченої лінії, як зазвичай це робиться при складанні літака.
4
Складіть ще раз отримані кути до центру, подібно простий фігурі літака.
5
Отриманий гострий верхній кут загніть у напрямку до низу так, щоб він був на три-чотири сантиметри нижче краю листа. Якщо кут - майбутній ніс літака - буде рівною або менше рівня основного аркуша, отримана фігурка не буде схожа на винищувач .
6
Отриману конструкцію переверніть як би спиною до себе, а верхні кути знову загніть до середини, подібно першої дії.
7
Переверніть літак знову до себе обличчям. Гострий кут, спрямований вниз, відігніть вгору, наскільки це дозволяють загнуті краї заготовки. Чи не заплутайтеся в тому, коли і скільки разів потрібно перевернути аркуш паперу.
8
Отриману в процесі сложений фігуру зігніть навпіл. Якщо всі дії виконані вірно, винищувач повинен зігнутися легко і без зусиль. Якщо виконати цю дію не виходить, ви тримаєте літак не тією стороною до себе. Переверніть його і спробуйте знову.
9
Від центрального згину відзначте два-три сантиметри і відігніть в сторони крила літака. Вони повинні бути перпендикулярні фюзеляжу.
10
Завершальний штрих у створюваному винищувачі - загнуті стабілізатори на кінцях крил. Акуратно загніть краю майже готового літака. Винищувач, зроблений своїми руками, готовий.
Корисна порада
Не використовуйте занадто щільний папір зразок картону. Винищувач вийде занадто важким, та й робити його буде проблематично. З іншого боку, занадто тонкий папір не сприяє хорошим літальним властивостям винищувача.