Як скласти лист партнеру.

Ділова переписка є невід'ємною частиною робочого процесу. Складати повідомлення потрібно так, щоб у разі оприлюднення не довелося червоніти за вольний стиль і помилки. Лист партнерам по бізнесу повинно містити вітання, бути написаним по суті і закінчуватися докладної підписом.
Інструкція
1
Якщо не знаєте, коли одержувач прочитає лист, напишіть в привітанні «Здрастуйте» або «Доброго времени суток».
2
Вибирайте стандартний шрифт і чорний колір букв. Різнокольорові слова не зручні для читання, відволікають увагу і не дають вникнути в суть тексту. Якщо хочете виділити якусь фразу, напишіть: «Звертаю Вашу увагу, що ...»
3
Звертайтеся до людини по імені, а до вищестоящого за посадою - по імені та по батькові. Перед зверненням напишіть «Шановний ...» Ділова переписка може потрапити на стіл до директора, тому краще уникати зменшувально-пестливих і просторічних виразів.
4
Звертаючись до партнеру, пишіть слова «Ви», «Вам», «Ваш» з великої літери. Якщо лист адресовано декільком людям - вживайте строчную.
5
Наступний текст має бути написаний грамотно, простими реченнями, без вживання слів, які можуть бути не відомі партнеру. Якщо в тексті присутні технічні терміни або іноземні вирази, обов'язково давайте їх розшифровку.
6
Починайте лист з викладу суті проблеми, а потім задавайте запитання.
7
Постарайтеся укластися в 1/3 аркуша А4 12-м шрифтом. Об'ємні повідомлення сприймаються важко, їх не дочитують до кінця або пропускають цілі речення. Якщо потрібно повідомити про що, розбийте інформацію на декілька листів або прикладіть файл з докладним описом. Якщо відомості важливі для одержувача, він обов'язково відкриє вкладення.
8
В кінці ділового листа напишіть "З повагою, ім'я та прізвище». Якщо листування йде по електронній пошті, складіть підпис, яка супроводжуватиме всі повідомлення. Вкажіть наступну інформацію: - прізвище, ім'я, при необхідності - по батькові; - посада; - назва організації; - адреса; - телефон - робочий та мобільний; - додаткові відомості - слоган, побажання і т.д., якщо це передбачено корпоративним стилем.