Як зробити професійні фото. Як зробити фотографію професійною.

Кому не хочеться мати в своєму фотоальбомі хоча б кілька дійсно красивих фотографій? А може бути навіть і помістити парочку з них на стіні в рамці. В цьому випадку йдіть до фотографа. А якщо ви хочете самі робити професійні знімки, то вам доведеться засвоїти кілька простих правил. Вивчіть теорію і приступайте до практики.
Інструкція
1
Є люди, які кажуть, що для гарного знімка не потрібно мати хорошого фотоапарата. Досить мало не камери вашого мобільника. Нісенітниця. Якщо ви хочете робити саме професійні фотографії - купите хорошу камеру. Жодна мильниця і жоден мобільник не зможуть всього того, що зробить хороший дзеркальний фотоапарат. Дзеркалки діляться на два рівні: аматорські та професійні. У професійних можливостей більше, але і коштують вони дорожче. Починати краще з аматорських камер і поступово переходити на камери більш високого класу. Щоб вибрати свій фотоапарат, вам доведеться перечитати гору інформації, переглянути сотні знімків, шукати відгуки та оцінки.
2
Вибір камери може так само залежатиме і від жанру, в якому ви збираєтеся працювати. Деякі апарати заточені під студійну зйомку, а деякі - під репортажну. Тому вам буде необхідно ознайомитися з технічними характеристиками різних фотоапаратів. Те ж відноситься і до вибору оптики. Такі параметри як фокусна відстань, світлосила, стабілізація теж залежать від того, що ви будете знімати і в яких умовах. До того ж конкретний жанр може вимагати наявності конкретних аксесуарів. Наприклад, для портретної зйомки вам буде потрібно спалах, парасолька і відбивач, а для зйомки в вечірній час і пейзажного фото обов'язково потрібен штатив.
3
Ознайомтеся, а краще добре вивчіть теорію. Знати що таке світлосила, діафрагма, витримка, експозиція, світлочутливість і т.п. просто необхідно. Ідеальний варіант - вивчити теорію і постійно закріплювати її на практиці.
4
Ще важлива річ - правильний ракурс. Можна сфотографувати жінку так, що вона тут же побіжить до пластичного хірурга. А можна з пампушки зробити досить струнку даму. При зйомці портрета не слід знімати зверху, щоб не спотворювати картинку. Зйомка знизу теж використовується тільки при необхідності створити певний ефект (наприклад, подовжити ноги).
5
Що стосується освітлення. Ніколи не направляйте спалах або інше світло в лоб жертві. Особа на знімку буде плоским, насупленим-замруженими-скрюченими (згадайте відчуття, коли сонце сліпить вам очі). З цієї причини вбудовані спалаху краще не використовувати, а купити зовнішній спалах або комплект імпульсного світла.
6
Зйомка з природним освітленням так само вимагає дотримання цього правила. Не ставте модель обличчям до сонця. Краще використовуйте сонце як джерело підсвітки (освітлення зі спини) а особа підсвітите за допомогою спалаху або відбивача. Дуже красиві знімки можна зробити рано вранці або у вечірній час, коли сонце невисоко і тіні виходять дуже довгими і красивими. Ще одна важлива особливість світла. Він може бути жорстким, що призведе до більш різким і глибоким тіням. А може бути і м'яким, тоді тіні будуть більш м'якими. І те і інше можна успішно використовувати у фотозйомці і отримувати чудові професійні знімки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=taUJV28oQGQ
Корисна порада
не гребував обробкою одержані знімків за допомогою фотошопу чи інших графічних редакторів.
Цікавий знімок може зробити будь-яка людина, як професіонал, так і аматор. Інше питання, хто з них зможе повторити результат? Відповідь залишається тим же - обидва, але кількість часу, які вони витратять на створення такого знімка, буде різним. Професійний фотограф якраз і відрізняється від любителя тим, що знайомий з деякими секретами, які дозволяють йому досягти бажаного результату швидко і точно. Важливо при цьому не перестати бути художником, новатором і дослідником.
Вам знадобиться
  • - світлове обладнання;
  • - фотоапарат;
Інструкція
1
Забудьте про те забобоні, що чим дорожче ваша камера, тим цікавіше фотографії, які ви створюєте. Все це вірно лише частково. Крім кількості мегапікселів хорошу фотографію відрізняє цілий ряд критеріїв, які залежать від ціни вашої камери. Наприклад, оригінальність. Мабуть, для створення якісного знімка цей критерій є визначальним. Знімаєте ви рекламу, репортаж, пейзаж або портрет - в першу чергу важливий ваш унікальний погляд на об'єкт зйомки, т.е ідея. Саме ідея визначає інтерес глядача до вашого знімку. Так що в першу чергу подбайте про сюжет.
2
Використовуйте професійне висвітлення. Особливо це важливо, якщо ви знімаєте портрет або робите сесію для портфоліо моделі. Перед тим як виставляти освітлення самостійно, вивчайте фотографії інших майстрів. Зверніть увагу на те, як виставлено освітлення. Якщо фотографія заворожує вас, спробуйте визначити, яку роль в цьому відіграє освітлення. Якщо у вас немає власного обладнання, орендуйте студію.
3
Пробуйте знімати на натурі. Професійний фотограф повинен вміти працювати не лише в «стерильних» студійних умовах, але і з живим матеріалом, особливо, природним світлом. Отже не зачиняйтеся в студії, йдіть «в люди», експериментуйте, відкривайте нові горизонти. Професіонал не повинен боятися імпровізувати і відкривати нові шляхи.
4
Слідкуйте за композицією, колірним балансом, витримкою. Пам'ятайте, що єдино вірного образотворчого рішення не існує. Можна вивчати, як композицію використовують інші автори, але копіювати її або просто намагатися повторити немає ніякого сенсу. По-справжньому цікавий той прийом, який ви винайшли самостійно. Це не означає, що всі ваші знімки повинні бути новаторськими, але бути оригінальним ви зобов'язані. У тому випадку, якщо прагнете стати професіоналом.
5
Не перестарайтеся з ефектами і редагуванням. Фоторедактор хороший у тому випадку, якщо у вашій оригінальною, виразною фотографії з відмінною ідеєю і професійним втіленням є невеликий, прикрий технічний промах - начебто випадкового об'єкта на задньому фоні або невдалого відблиску. В інших випадках від використання ретушування та фотомонтажу краще відмовитися. Є тільки ви, ваш фотоапарат і відмінний знімок, який зроблений тут і зараз - прагнете до такої формули в своїй роботі.
Зверніть увагу
Ніколи нікого не копіюйте. Професійний фотограф - це впевнений в собі унікальний автор, а не ремісник, «струганной» безликі «правильні» фотографії.
Корисна порада
Використовуйте різну оптику. Не варто відразу купувати її для своєї камери, якщо ви тільки починаєте знімати. Ви можете взяти об'єктив напрокат або позичити у знайомого фотографа. Спочатку переконайтеся в тому, що ви дійсно хочете стати професійним фотографом і тільки після цього обзаводитеся інструментом.