Як містити змій.

Останнім часом стало модним мати серед домашніх вихованців не кішок або собак, а екзотичних тварин, зокрема змій . Іноді причини такого вибору криються дійсно в віяннях моди, але часом власниками змій стають люди, яким до душі спостереження зачаровують рухів цих рептилій.
Інструкція
1
Перш ніж завести змію в квартирі, подбайте про обладнання місця її майбутнього проживання. У тварини має бути свій куточок - тераріум, який представляє собою ємність зі скла або пластику. На дно тераріуму насипте пісок або спеціальний грунт, який можна придбати в зоомагазині, посадіть рослини, покладіть камені, гілки.
2
Не забувайте про те, що змія - холоднокровне тварина, а значить температура її тіла тісно пов'язана з умовами навколишнього середовища. Найбільш комфортна для рептилій температура 27-33 градуса. Для профілактики захворювань та підтримання нормальної життєдіяльності обладнайте тераріум ультрафіолетовою лампою. Крім того, відведіть місце під водойму. Зверніть увагу, що для деяких видів змій необхідно підтримувати певний рівень вологості. Додайте в тераріумі джерело обігріву, краще на одній з гілок, щоб тварина могла зручно розташуватися.
3
Постійно стежте за гігієною тераріуму, не забувайте міняти питну воду кожен день, а воду в резервуарі для купання - відразу після появи в ній екскрементів. Періодично міняйте грунт, а камені і гілки дезінфікують.
4
Пам'ятайте, що змії - це хижаки, а значить, годувати їх потрібно живими мишами, щурами, жабами, рибою. Тому перед тим як завести змію задумайтеся, чи зможете ви забезпечити подібний корм. Дорослі особини можуть обходитися без їжі тривалий час - до декількох місяців. Змії не мають потреби в їжі і під час линьки. Тому годуйте свого вихованця не частіше ніж один раз на тиждень. Не забувайте додавати до змії в корм вітамінно-мінеральні добавки або товчену яєчну шкаралупу.
5
Якщо ви хочете отримати потомство, то заводите двох різностатевих особин. Одні змії є живородящими і виношують дитинчат всередині тіла, інші відкладають яйця і зігрівають їх доти, поки не вилупиться потомство.
6
Не забувайте про те, що змії можуть хворіти. Це проявляється в зміні їх поведінки і зовнішнього вигляду. Але не варто впадати в паніку. Перед линянням тварина теж може змінюватися, стає млявим, шкіра тьмяніє, пересихає. Але вже через деякий час ви зможете побачити свого вихованця в новій шкірці.