Як зробити з блоку живлення зарядний пристрій. Як зробити зарядку з блокапітанія.

Заряджати акумулятори безпосередньо від блоку харчування можна. Необхідно забезпечити обмеження струму зарядки. Залежно від типу блоку харчування, зробити це можна одним із двох способів.
Інструкція
1
Перевірте тип акумулятора. Він повинен бути або нікель-кадмієвих (позначаються як NiCd або NiCad), або нікель-метал-гідридним (позначається як NiHM). Ніколи не заряджайте літій-іонні, літій-полімерні і літій-залізні та інші містять сполуки літію акумулятори ніякими зарядними пристроями, крім фабричних. Гальванічні елементи, особливо ті, в яких використовується металевий літій, чи не заряджайте взагалі.
2
Найбільш простий випадок виникає тоді, коли наявний у вас блок харчування має режим стабілізації струму. Такий блок має два регулятора: напруги та струму. Він працює в режимі стабілізації заданої напруги, заданого першим регулятором, доти, поки споживаний струм не перевищить заданий другим. Тоді він переключається в режим стабілізації струму, з якого виходить після того, як струм навантаження стане нижче заданого значення. В цьому випадку просто задайте напруга, на один вольт перевищує номінальну для акумулятора, а струм - рівний струму зарядки. Потім підключіть акумулятор до блоку, дотримуючись полярності (тобто, з'єднавши однойменні полюси блоку і акумулятора), після чого включіть блок.
3
Найчастіше, однак, зустрічаються блоки харчування, здатні стабілізувати тільки напруга. Якщо у вашому розпорядженні є саме такий прилад, послідовно з акумулятором включите стабілізатор струму. Найпростішим таким стабілізатором є звичайна лампочка розжарювання. Напруга, на яке вона розрахована, повинно бути рівним різниці між вихідним напругою блоку харчування і напругою на повністю розрядженому акумуляторі. Те ж, на який повинна бути розрахована лампочка, виберіть близьким до струму заряду. При підключенні акумулятора таким чином також їх полярність. Обов'язково виміряйте струм в ланцюзі, і якщо він не дорівнює розрахунковому, використовуйте іншу лампочку.
4
Сам ток заряду акумулятора обчисліть за наступною формулою: I = c/10, де I - струм заряду, А, c - ємність акумулятора, Ач
5
Тривалість зарядки виберіть рівній п'ятнадцяти годинах. Ні заряджений, ні розряджений акумулятор ні за яких умов не замикайте накоротко.