Як чистити свічки.

Свічки автомобіля вважаються витратним матеріалом. Їх термін служби в середньому для різних виробників становить 25-35 тис. Км пробігу. Свічки - часта причина того, що автомобіль не заводиться. Тому їх треба періодично чистити.
Вам знадобиться
  • Ганчірка, щітка з тонкого сталевого дроту, фосфорна кислота («Перетворювач іржі»)
Інструкція
1
Свічку необхідно протерти сухою ганчіркою, щоб видалити верхній шар забруднення - наліт.
2
Налити «Перетворювач іржі» в наявну невелику ємність (краще - тонкий стакан).
3
Опустити свічку в даний стакан вертикально. Причому в розчині повинні знаходитися лише контактна частина свічки і різьблення. Фосфорна кислота негативно впливає на ізолюючу частину свічки.
4
Дати свічці витримку 20-30 хвилин.
5
Акуратно дістати свічку.
6
Ретельно протерти свічку сухою чистою ганчіркою.
7
Обернувши якоїсь гострий предмет (наприклад, ніж) ганчіркою, ретельно прочистити різьбу.
8
Контакти свічки також необхідно добре прочистити, намагаючись при цьому не погнути самі контакти.
Зверніть увагу
Працювати з фосфорною кислотою треба вельми обережно. Навіть така слабка кислота може залишити опіки на шкірі. Крім того, дана кислота вельми бурхливо вступає в реакцію з бензіном.Прі чищенні свічок забороняється використання гострих металевих предметів, т.к. вони можуть пошкодити контактну частину свічки, що в подальшому може привести її в непридатність.
Корисна порада
Якщо нагар на свічці несильний, то можна просто протерти її ганчіркою або щіткою (капроновою або із сталевої тонкого дроту) .Якщо після чистки на свічці залишається нагар, то необхідно повторити всю операцію.Еслі на свічці утворений сильний нагар (в вигляді горбка на контактах), то його варто акуратно спиляти нульовим напільніком.Еслі чистка свічок не допомогла завести автомобіль, то варто спробувати відрегулювати зазор між контактами. Робити це найкраще з циліндровим щупом, так як на контакті свічки в процесі її використання може утворитися виїмка, яка завадить правильно відрегулювати зазор плоским щупом.
Середнього терміну служби свічок запалювання вистачає на 25-35 тисяч км прогону автомобіля. При цьому, щоб вони справно працювали, рекомендується двічі на рік проводити їх чистку і регулювати зазор.
Вам знадобиться
  • - щітка з тонкого сталевого дроту;
  • - щітка з волосяним або капроновим ворсом;
  • - тонкий нульовою напилок;
  • - тканина;
  • - розчин фосфорної кислоти або ацетату амонію.
Інструкція
1
Для прочищення свічок хімічним способом спочатку знежирте їх, промивши бензином або ацетоном, потім ретельно просушіть. Потім покладіть в гарячий 20% водний розчин оцтовокислого амонію (ацетату амонію) і витримуйте протягом півгодини на слабкому кипінні. Температура розчину не повинна опускатися нижче 90 градусів.
2
Після цього ретельно очистіть свічки власний або капроновою щіткою, промийте гарячою водою і висушіть. Попередження: гарячий розчин виділяє пари оцтової кислоти, тому роботи проводите на свіжому повітрі або в приміщенні з хорошою примусовою вентиляцією.
3
Інший спосіб передбачає вимочування свічок в розчині фосфорної кислоти, роз'їдає окисли металу і органічні сполуки (нагар бензину і масла). Очищаючі рідини типу «Перетворювача іржі» за складом являють собою розчин цієї самої кислоти.
4
Протріть свічки ганчіркою, видаляючи рихлий наліт. Розчин фосфорної кислоти налийте в вертикальну ємність (стакан). Встановіть свічку вертикально в ємність так, щоб розчин покривав її нижню частину і різьбу. Не занурюйте свічку в розчин повністю, щоб не пошкодити нержавеющее покриття. Уникайте потрапляння розчину на шкіру і в очі, а також дотику кислоти з бензином.
5
Витримавши свічку в розчині протягом півгодини, витягніть і ретельно протріть сухою чистою тканиною. Різьбу прочистите металевим предметом (лезом ножа), загорнутим тканиною. Акуратно протріть іскрові контакти так, щоб не погнути їх. При сильному забрудненні свічок, знову повторіть процедури очищення.
Корисна порада
Ніколи не застосовуйте гострі металеві предмети для чистки свічок, щоб уникнути пошкоджень і подряпин ізолятора. Міцний оксидний нагар на іскрових контактах акуратно сточують тонким нульовим напилком.