Як переставити ОС.

При перевстановлення операційної системи необхідно враховувати кілька особливостей. Існує кілька методів виконання цього завдання, вибір яких залежить від мети установки нової ОС.
Вам знадобиться
  • - інсталяційний диск Windows;
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Врахуйте, що виконувати процес переустановлення операційної системи без форматування відповідного розділу вкрай небажано. Особливо це стосується ОС Windows Seven, система захисту якої просто не дозволяє перезаписувати деякі файли. Заздалегідь подбайте про збереження важливих для вас файлів. Скопіюйте їх з системного розділу на інший локальний диск.
2
Якщо ваш вінчестер чи не розбитий на розділи, то виконайте цей процес. Встановіть програму Partition Manager і перезавантажте комп'ютер. Запустіть утиліту і виберіть пункт «Режим досвідчених користувачів». Клацніть лівою кнопкою миші по меню «Майстра» і виберіть параметр «Створити розділ». У вікні, виділіть єдиний розділ диска та натисніть кнопку «Далі».
3
Тепер вкажіть наступні характеристики майбутнього локального диска: розмір, тип файлової системи, мітку тому і букву диска. Активуйте функцію «Створити як логічний диск». Натисніть кнопки «Далі» і «Готово». Відкрийте вкладку «Зміни» і виберіть пункт «Застосувати зміни».
4
Вставте у привід інсталяційний диск Windows і перезавантажте комп'ютер. Натисніть клавішу F8 при старті ПК. Виберіть варіант завантаження з DVD-приводу. Зачекайте попередньої підготовки настановних файлів.
5
Виберіть розділ диска, на якому встановлена нинішня копія операційної системи. Обов'язково відформатуйте цей локальний диск перед установкою нової ОС. Дочекайтеся завершення першого етапу завантаження операційної системи.
6
Після першого перезавантаження комп'ютера виконайте підстроювання майбутніх параметрів ОС. Виберіть часовий пояс, вкажіть параметри роботи брандмауера. Краще відключити цю функцію на початковому етапі налаштування ОС.
7
Завершіть установку нової копії операційної системи. Оновлення драйверів для певного обладнання, скачавши необхідні програми з офіційних сайтів виробників цих пристроїв.
Установка операційної системи на мобільний комп'ютер лише трохи відрізняється від аналогічного процесу відносно стаціонарного ПК. Тим не менш, важливо враховувати кілька можливих труднощів, що виникають при роботі з ноутбуками.
Вам знадобиться
  • - завантажувальний диск Windows;
  • - зовнішній DVD-привід.
Інструкція
1
Певна частина мобільних комп'ютерів продається з попередньо встановленою операційною системою. Знайдіть на нижньому боці ноутбука наклейку Windows і уточніть версію операційної системи. Справа в тому, що якщо ви будете встановлювати ОС іншої версії, ви не зможете використати наданий ліцензійний ключ.
2
Скачайте образ завантажувального диска з потрібною версією Windows. Уточніть розрядність системи. Якщо ви не знайшли потрібної інформації, визначте розрядність самостійно. Як правило, якщо в мобільному комп'ютері спочатку було встановлено більше 3 Гбайт оперативної пам'яті, значить виробник використовував 64-бітну ОС. Ви також можете використовувати універсальний диск, що містить всі доступні версії Windows Seven.
3
Створіть власний інсталяційний диск. Для цього запишіть завантажений образ на DVD-накопичувач за допомогою доступних програм, наприклад Nero Burning ROM. Вставте отриманий диск в привід мобільного комп'ютера.
4
При роботі з нетбуками використовуйте зовнішній DVD-привід. Дане обладнання, як правило, підключається до USB-портів ноутбуків. Включіть ваш портативний комп'ютер і натисніть клавішу, необхідну для виклику меню вибору завантажувальних пристроїв.
5
Виділіть поле Internal/External DVD-Rom та натисніть клавішу Enter. Дочекайтеся підготовки файлів для інсталяції операційної системи. У першому меню натисніть кнопку «Встановити». Виберіть версію і розрядність системи, якщо ви використовуєте подібний диск. Натисніть кнопку «Далі».
6
Клацніть лівою кнопкою миші по локальному диску, на якому розташована діюча операційна система. Натисніть кнопку «Форматувати», розташовану в підменю «Налаштування диска». Тепер знову натисніть «Далі».
7
Через деякий час ноутбук буде автоматично перезавантажений. Пам'ятайте про те, що всі наступні запуски необхідно виконувати не з DVD-диска, а з вінчестера. Заповнюйте запропоновані меню по мірі їх появи. Спочатку активуйте роботу брандмауера і служби оновлення операційної системи. Не забудьте встановити пароль для облікового запису адміністратора.
Зверніть увагу
Як правильно перевстановити - підготовка до перевстановлення Windows XP. Зауважимо, що наша інструкція, універсальна для тих, хто вирішив перевстановити Віндовс ХП а комп'ютері або ноутбуці. Якщо у вас ноутбук або нетбук Acer, Sony, Asus, Lenovo, Samsung або будь-якого іншого виробника, то це абсолютно неважливо.
Корисна порада
Якщо ви вирішили переставити операційну систему, то крім цього вам доведеться перевстановити всі програми і драйвера. Настійно рекомендуємо очистити весь жорсткий диск перед установкою, щоб не копілся сміття. Ми будемо наводити приклад установки операційної системи Windows XP SP3 на ноутбук Toshiba Satellite L300D-20M. 1) Спочатку зробимо так щоб комп'ютер завантажувався з CD диска.