Як знайти день тижня.

Дізнатися, на який день тижня доводиться та чи інша дата в минулому, сьогоденні або майбутньому, можна за допомогою так званого вічного календаря. Виготовити такий прилад можна в домашніх умовах.
Інструкція
1
Виготовте сім карток-календарів на один місяць, в першому з яких місяць починається з понеділка, у другому - з вівторка, в третьому - з середи і так далі до календаря, в якому місяць починається з неділі. Надайте картками номери від 1 до 7, причому перший номер надайте календарем, в якому місяць починається з понеділка. Зробіть ці картки з щільного картону, піддайте їх ламінації, адже календар розрахований на зберігання і використання протягом багатьох років.
2
Також включіть в комплект вічного календаря картку з наступною формулою: ч = д + ((13м-1)/5) + г + (г/4) + (в/4) -2В, де: - ч - проміжний результат, що підлягає подальшому перетворенню; - д - дата; - м - місяць, вибраний дещо незвичним чином: березень - перший місяць, лютий - дванадцятий; - г - останні дві цифри номера року (якщо місяць - січень або лютий, то попереднього року); - в - номер століття, з якого віднята одиниця (для січня або лютого замість одиниці віднімайте двійку) .Цю картку також виготовте з щільного картону і піддайте ламінації. Скріпіть всі картки між собою, щоб вони не загубилися. Зробіть для вічного календаря зручний футляр, при бажанні, в ньому ж зберігайте та калькулятор відповідного розміру.
3
Зробивши обчислення за вказаною формулою, результат ч поділіть на сім із залишком.
4
Візьміть модуль від залишку ділення.
5
Візьміть картку з номером, рівним результату останнього обчислення, після чого по ній визначте день тижня.
6
При бажанні, складіть програму для здійснення обчислень по обидва формулами на будь-якому відомому вам мовою програмування. При цьому, однак, може представляти трудність поділ з залишком, оскільки готової функції для цього в більшості мов програмування немає. Найзручніше скористатися мовою Паскаль, в якому відповідна функція є. Щоб знайти цілу частину результату ділення із залишком, скористайтеся рядком такого вигляду: c: = a div b.Для того ж, щоб знайти залишок від ділення, скористайтеся рядком іншого виду: c: = a mod b.