Як зробити акустичну полку. Як зробити полку своїми руками.

Мало кого влаштовує якість звуку в автомобілі. Часом складається таке враження, що він весь іде в багажник, залишаючи в салоні лише шуми. Особливо це помітно на бюджетних автомобілях з кузовом хетчбек, але і седани часто страждають такою хворобою. Єдиний вихід з даної ситуації це встановити акустичну полку. Але купувати готову дорого - ручна робота все-таки, а часом потрібну неможливо знайти - ні підходящої для вашої моделі авто або не влаштовує дизайн. Вихід є - виготовити полку самому.
Вам знадобиться
  • Фанера 7 мм, карпет, рулетка, лінійка, електролобзик, дриль, шурупи і саморізи, будівельний степлер, клей для дерева (тканина-дерево), перфорована сталева стрічка, куточки, шарніри, рояльні петлі.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити, - це зняти розміри вашої полки. Відразу варто обмовитися, що в седані полку потрібно робити одним елементом, навіть якщо штатна складається з декількох. В хетчбек також можливе виготовлення полки одним елементом боковини і полку, але в цьому випадку ви втратите функціональність багажного відсіку машини з даним типом кузова, оптимальним для хетчбека є виготовлення полки і боковин в заводському форматі. Розміри елементів варто заміряти в тому положенні, як вони стоять в машині. Накресліть ескіз на аркуші паперу і запишіть заміри, через дефіс запишіть розміри елементів полки знятих з автомобіля, так у вас вийдуть поля допусків.
2
Щоб не зіпсувати фанеру і не переробляти все по новій, нанесіть розміри заготовок спочатку на щільний картон (коробка від телевізора або холодильника), виріжте з запасом і подгоните за місцем в кузові автомобіля. Для хетчбека спочатку слід виготовити боковини, вони, як правило, дзеркальні, тому, виготовивши одну, з легкістю зробите і другу. Коли деталі боковин готові можна зробити контрольну примірку, закріпити кріплення і встановити їх на штатні місця. Тепер повторно роблять виміри відстаней для основної полки і по них випилюють елементи полки.
3
З'єднайте між собою елементи полки за допомогою петель, встановіть кріплення-шарніри і приміряйте. Якщо всі деталі лягли на штатні місця без натягу, встановлюється спинка сидіння і без перешкод закриваються двері багажника, то можна вважати, що найважча частина роботи виконана. Тепер потрібно визначитися з місцем розташування динаміків, ви можете встановити як штатні круглі динаміки, так і більш потужні та оптимальні за звучанням розміром 6х9 дюймів. Якщо вони будуть стояти на бічних елементах полки, то приміряйте їх на встановлених боковинах, що б надалі їх розміщенню не заважали елементи кузова автомобіля. Після чого випилюємо отвори по динаміки або виготовляємо спрямовані подіуми під них.
4
Коли всі роботи з деревом закінчені, приступаємо до обклеювання елементів тканиною - карпет. Шматки тканини відрізуйте з запасом 3-4 см з кожного боку, це потрібно що б обернути краю елементів полки. Покриваємо клеєм лицьову частину полки і тканина з виворітного боку, наклавши тканину на полицю, ретельно розгладжуємо тканину по поверхні, карпет - дуже податлива тканина, він добре тягнеться по вигинах і заглибинах. Краю карпета закріплюємо за допомогою будівельного степлера. Після чого встановлюємо елементи кріплення боковин, динаміки і розміщуємо все на штатних місцях. Тепер ви будете здивовані тому, як стала звучати музика в салоні.
Зверніть увагу
Пред тим як почати пиляти, свердлити, приклеювати, прикручувати ще раз перевірте розмір деталі, нехай краще вона буде дещо більше, маленьку деталь доведеться переробляти заново.
Корисна порада
Розміри елементів полки краще наносити методом обвода заводських елементів, з подальшою домальовуванням (коригуванням лінійкою) .При виготовленні другий боковини, спочатку прикладіть до місця кріплення на кузові готову першу або макет з картону, перевернувши його зеркально.На бічних елементах додатково врахуйте місця для проходження ременів безопасності.Более вираженого стереоефекту можна домогтися, помістивши динаміки, на максимальному видаленні один від друга.Ребро полки, прилегле до скла, елементам кузова чи двері багажника можна обклеїти губчастої гумою, під карпетом, врахуйте товщину гуми при примірці деталей. Елементи полки краще робити з двох листів фанери, так вона буде жорсткішою на прогин, між собою листи з'єднайте клеєм і саморезами.
Все справжні автолюбителі мають в автомобілі приймач і магнітолу, принаймні. Сучасні автолюбителі мають ще й CD-програвач. А щоб слухати улюблену музику в належній якості, в машині необхідно мати акустичні колонки. Скільки і де, вирішує кожен для себе.
Вам знадобиться
  • запастися фанерою товстої (10 мм) і тонкою (1,5 мм), клеєм ПВА і клеєм для тканини, шурупами, карпетом, лобзиком і електродрилем, викруткою і аерозольною фарбою.
Інструкція
1
Щоб створити стереоефект, колонки встановіть спереду і ззаду по дві штуки. Деякі особливо просунуті меломани встановлюють колонки і на стелю. Передні колонки монтуються в дверях під обшивкою. Задні колонки вставляють в полку позаду задніх сидінь. Пристойні машини з пристойних країн вже оснащені штатними полками і колонками. Однак у вітчизняних машинах задні полки виконуються з кволого пластика, який не тільки не дасть звучати колонкам, але і навряд чи їх витримає. Тому полки доводиться купувати окремо, ну або робити їх самостійно.
2
Полка під колонки складається з верхньої та нижньої панелі, двох планок, одна з яких прилягає до сидіння, а інша - до скла і двох бічних підпірок, дзеркально повторюють один одного.
3
Складіть заднє сидіння і акуратно витягнете задню штатну полку за допомогою викрутки. Використовуючи розміри штатної полки, зробіть креслення і викрійку необхідних деталей на папері. Верхня панель повинна мати два отвори майже прямокутної форми, щоб створювати рельєф полки. Нижня панель повинна мати два овальних отвори по величині колонок, які належить вставити. Також виміряйте бічні підпори і передню і задню планки, намалюйте їх на папері. Не забудьте про отвори для ременів безпеки.
4
З товстої фанери випиляєте лобзиком верхню і нижню панелі, необхідні отвори в них, а також бічні підпори. З тонкої фанери випиляєте передню і задню планки. Зберіть верхню декоративну панель і нижню панель в одну конструкцію, склейте її клеєм ПВА, потім виконайте невеликі отвори дрилем під кріплення. Бічні планки також промажте клеєм, а потім зміцните з боків полки на шурупах. Ретельно приклейте і зміцните передню і задню планки, також зміцните їх шурупами.