Як вивести пляму від жуйки.

Поява плями на одязі завжди викликає засмучення. Особливо прикро виявити прилиплу до спідниці або штанів жувальну гумку. Прибрати її з одягу можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Серветки паперові, розчинник: бензин або ацетон, тупий металевий ніж або металева пилка для нігтів, джерело холоду - морозильне відділення холодильника.
Інструкція
1
Видаліть частинки жувальної гумки. Якщо не вийшло зішкребти її пилочкою або ножем, покладіть забруднений одяг в поліетиленовий пакет і помістіть його в морозильне відділення вашого холодильника. Через кілька годин замерзла гумка розсипається і легко відходить від одягу. Не впадайте у відчай, якщо ви виявили прилиплу жувальну гумку на дивані, кріслі або на килимі. Використовуйте той же прийом: спочатку зішкребти, а потім сильно охолодити брудне місце. Для цього покладіть на пляма в пакетах лід або заморожені продукти, періодично міняючи тануть пакети. Зскребете заморожені залишки тупим ножем.
2
Продовжуйте очистку, якщо жувальна гумка відпала, але залишила на виробі слід свого перебування - пляма . Переконайтеся, що тканина дозволить вам використовувати розчинники. На внутрішній стороні виробу є бирки, за якими ви дізнаєтеся склад тканини. Від цього буде залежати вибір засобу для чищення. Так, наприклад, одяг з ацетатного шовку при контакті з ацетоном розчинитися разом з пляма м. А одяг з тканини з великим вмістом синтетичних волокон не можна чистити бензином. Тому для перевірки нанесіть розчинник на шматочок тканини або на край внутрішнього шва.
3
Тільки після того, як ви переконаєтеся, що засоби для чищення не завдасть жодної шкоди тканини, можете його використовувати. Залежно від розміру плями використовуйте при чищенні ватяний тампон або ватяну паличку, змочуючи їх у рідини. Обов'язково після чистки повністю виперіть одяг. Прийоми видалення плям з одягу можна використовувати при видаленні плям з м'яких меблів і килимових покриттів. Перевірте дію розчинника на непомітних ділянках меблів і килима перед використанням.
Зверніть увагу
Обов'язково зберіть крихти замерзлої жувальної гумки - вони можуть прилипнути на інше місце.
Корисна порада
Щоб уникнути розлучень, тканина навколо плями змочіть водою і підкладіть з іншого боку вироби паперові або тканинні серветки.