Як визначити несучу стіну квартири.

Всяка перепланування квартири починається з визначення несучих конструкцій будівлі. Законодавство РФ дозволяє перепланування тільки в тому випадку, якщо вона не зачіпає основні несучі стіни, а тому потрібно вміти безпомилково визначати їх.
Інструкція
1
Перш ніж зробити проект перепланування, зверніться в БТІ або керуючу організацію вашого будинку і запросіть викопіювання або поверховий архітектурний план будинку, на якому зазначаються всі несучі та ненесучі перегородкі.Прімерно визначити несучі стіни у вашій квартирі можна за такими ознаками.
2
Якщо ви живете в цегляній «хрущовці» або «сталінці», подивіться, на яких стінах лежать стельові перекриття. Зазвичай такі будинки будувалися з несучими зовнішніми стінами й однією поздовжньою внутрішньою. Вони мають ширину від 30 см. Решта стіни є перегородками. Їх товщина менше 20 см. Однак все одно краще уточнити це на плані будинку.
3
Якщо ви живете в монолітному будинку, ви повинні однозначно роздобути поверховий план вашого будинку. Визначити несучі стіни в монолітному будинку складно, тому їх може не бути. Можуть бути несучі колони або пілони (квадратні колони). Їх розташування позначено на плані. Вони також мають значну товщину - від 30 см. Стіни з товщиною менше 20 см з більшою часткою ймовірності є перегородками. Несучими конструкціями, як і у всяких будівлях, є зовнішні стіни.
4
Якщо ви живете в панельному будинку, то товщина несучих стін у вашій квартирі - 14-20 см. Несучими будуть зовнішні стіни і міжквартирні. Далі виміряйте товщину стін, перпендикулярних зовнішньої. Якщо вони мають товщину менше 12 см - це перегородки. Перевірочний тест - спроба просвердлити стіну. Перегородки не укріплені залізною арматурою і робляться в основному з менш твердого матеріалу, наприклад, гипсолита.
5
Однак навіть якщо ви правильно визначили розташування несучих стін і перегородок, перепланування все одно доведеться узаконювати в БТІ. Тому перш ніж приступити до переробки власної квартири , проконсультуйтеся про її законності з фахівцями. У процесі перебудови приміщення можуть виникнути питання не тільки по перенесенні перегородок, але і зміщення комунікацій, електрокабеля і т.д., які також вимагають спеціальної підготовки і присутності кваліфікованих майстрів.