Як приготувати солоний папороть. папороть солоний рецепт приготування.

Папороті ростуть в лісах практично всього світу. Їх листя дуже гарні, перисті, утворюють зарості. Проте краса - не єдина перевага папороті. Ця рослина застосовується ще й в кулінарії. У їжу зазвичай використовують свіже листя страусник і орляка.
Вам знадобиться
    • Папороть
    • вода
    • сіль
    • скляні банки або емальований ємність.
Інструкція
1
Обробіть папороть перед підготовкою до засолюванні. Ваше завдання - повністю видалити коричневі лусочки, які можуть залишитися в згорнутих спіральки. Ці лусочки не перетравлюються і можуть викликати подразнення слизової шлунка. Для цього потрібно взяти достатньо велику кількість солоної води і відварити в ній пагони папороті. Страусопера потрібно відварювати близько 5 хвилин, орляк вариться близько 15 хвилин після закипання. Потім злийте воду і промийте пагони кілька разів в проточній воді.
2
Відварену таким чином папороть щільно укладіть в банки, перед цим простерилізовані паром. Потім залийте киплячим солоним розчином (з розрахунку 15 г на 1 літр) закатати кришками. Після цього укутайте перевернуті банки в ковдру і залиште їх до повного охолодження. Заготовлений таким чином папороть зберігається довго при будь-якій температурі.
3
Також є ще один спосіб засолювання - так званий сухий спосіб. Візьміть свіжі пагони папороті і покладіть в емальовану ємність або в скляну банку шарами, чергуючи шари з сіллю. Краще всього використовувати сіль крупного помелу. Пропорції солі і папороті візьміть наступні: 3-4 кілограми солі на 10 кг папороті.
4
Потім зверху на папороть покладіть тарілку і поставте гніт (можна використовувати банку з водою). Одне з важливих умов цього посолу - прохолодна температура повітря в приміщенні, де буде стояти ємність з папороттю.
5
Після 2-3х тижнів злийте сік і перекладіть напівготовий папороть в скляні банки, ущільните пагони, додайте ще солі (тільки тепер з розрахунку 2 кг на 10 кг папороті) і закрийте банки поліетиленовими кришками, закочувати їх не потрібно. Помістіть банки в льох або холодильник. Папороть Досоліть через кілька тижнів і буде готовий до вживання.
Корисна порада
Збирайте тільки молоде листя папороті, довжина стебел яких становить не більше 20 см. Довгі пагони будуть жорсткими і несмачними.