Як вибрати автомобіль з пробігом.

Газети рясніють оголошеннями про продаж уживаних машин із зазначенням року випуску, стану, пробігу - все чинно, благородно. Як же не помилитися при купівлі, щоб машина не стала "чорною дірою" для ваших фінансів? Як правильно вибрати автомобіль з пробігом?

Вам знадобиться

- компрессометр - маленький ліхтарик і люстерко - невеликий магніт (загорніть його в тряпочку, в такому вигляді він допоможе знайти зашпатлевать місця) - хрестову і плоску викрутки - ріжкові ключі на 12, 11, 10, 8 - свічковий ключ

Інструкція
1

Вирушаючи на огляд автомобіля, візьміть з собою всі необхідні інструменти.

2

Перевірте в техпаспорті число реєстрації і рік випуску (за ідентифікаційним номером, у іномарок рік ще вказують на стеклах і кріпленні ременів безпеки). Звірте номера двигуна, а також кузова в салоні і під капотом.

3

Огляньте правий борт машини, присівши біля правої фари, на предмет геометрії, забарвлення, дефектів і вм'ятин. Також огляньте дах, капот і лівий борт. Всі місця, що викликають підозри перевіряйте магнітом. Він буде "відвалюватися" в зашпатлевать місцях. Наклейки, підкрилки, пороги з пластика, відсікачі, накладки і т. д. можуть маскувати дефекти.

4

Огляньте всі зазори і стики. У них повинна бути однакова ширина по всій довжині. Двері повинні захлопиватья з однаковим зусиллям. У випадку найменших підозр про порушення геометрії кузова, краще відмовитися від покупки.

5

Перевірте горизонтальне положення силового агрегату під капотом. Обстежте все болти, пази крил, місця для фар. Ніде не повинно бути слідів підпилювання і відкручування. Якщо на лонжеронах і місцях кріплення бампера є сколотам фарба і "складки", значить автомобіль "витягався".

6

На предмет корозії огляньте підкрилки, пороги, стики даху, днище і т. д. Переконайтеся, що немає слідів установки фаркопа, правки та зварювання задніх лонжеронів.

7

У салоні перевірте регулювання сидінь, світлові прилади, двірники, склопідйомники та інші опції. Під килимками салону не повинно бути патьоків (це ознака того, що десь щось підтікає).

8

Перевірте кермо і колеса на наявність люфту, а диски - на відсутність вм'ятин, тріщин. Нерівномірність зносу покришок свідчить про порушення геометрії підвіски або кузова.

9

Перевірте, чи не тече амортизатор, гальмівні шланги і циліндри.

10

Огляньте двигун, він не повинен бути свіжовимитим, а просто - чистим і сухим . Справний двигун має "нутрощі" золотистого кольору. Огляньте систему охолодження на предмет течі і еластичності шлангів.

11

Увімкніть двигун. При його роботі не повинні виходити гази з маслозаливної горловини і не повинно бути бульбашок в розширювальному бачку.

12

Прислухайтеся, як працює двигун. Його обороти не повинні мати "плаваючого" звуку. Для перевірки вихлопної системи ганчіркою заткніть вихлопну трубу - машина повинна затихнути.

13

Перевірте компресію на розігрітому двигуні. Межціліндровая різниця не повинна бути більше 1 Мпа.

14

Оцініть перемикання передач, зчеплення і вібрацію керма в русі (можна зрозуміти гнуті Чи диски). Підвіска не повинна деренчати і стукати.

15

Огляньте сліди різкого гальмування на сухому асфальті (повинні бути симетричними). Перевірте "ручник" і педаль газу, вона не повинна провалюватися.

16

Щоб правильно вибрати автомобіль з пробігом не нехтуйте ні одним з даних порад, може бути, вони вбережуть вас від помилок.