Як прати спальник.

Після закінчення чергової поїздки на лоно природи пора повертатися додому, де після купання починається час великого прання. Для того щоб вся квартира не пропахла багаттям, а мурашки не спорудили в ній мурашник, потрібно як слід підійти до чищення і прання всіх речей, починаючи з шкарпеток і закінчуючи спальним мішком. У його складі може бути один з трьох типів теплоізоляції - синтетичне волокно, пух або неткана шерсть. Так як же правильно випрати спальник , і чи можна це робити взагалі?
Інструкція
1
Якщо ваш спальний мішок складається з натурально пуху, то він не призначений для частих прань. Насправді досвідчені туристи взагалі не рекомендують прати спальник , що складається з пухового наповнювача, оскільки з часом пух від зайвої вологи збирається в грудочки. Відповідно, після прання порушується рівномірність теплого шару, і виконувати свої прямі обов'язки спальний мішок вже не зможе. У продажу можна знайти англійську продукцію для чистки такої речі, вона дозволить вам позбавитися від неприємного запаху і забруднень, а також допоможе зберегти пухової наповнювач в цілості.
2
С синтепоновим спальник ом справи йдуть на багато краще, їх можна прати, але краще вручну. Для цього необхідно вивернути спальний мішок навиворіт і опустити його в ванну або великий таз з теплою водою, в якій потрібно попередньо розчинити рідке мило або спеціальний засіб для прання спальник ів. Він повинен перебувати в цьому складі не більше 30 хвилин. Ви можете його старити руками, але не кожному це під силу. Тому куди простіше залізти у ванну з ногами і потоптатися по спальному мішку. Правда сильні забруднення і плями все одно доведеться відпирати руками. Злийте брудну воду і наберіть нову, повторюйте процедуру до того моменту, поки вода не стане абсолютно чистою, без мила і сміття.
3
Також спальний мішок з синтепону можна піддати машинному пранні, але він може незабаром зіпсуватися. Виверніть спальник в застебнутому вигляді і завантажте його в машинку, додайте рідкий миючий засіб і запустіть делікатний режим. Температура води при цьому не повинна становити більше 35 градусів. Також рекомендовано поставити режим додаткового полоскання. Бажано не використовувати функцію віджиму, це може пошкодити наповнювач і саму тканину.
4
Після прання дайте повністю стекти воді, при цьому спальний мішок повинен знаходитися в горизонтальному положенні. Сушити його потрібно в добре провітрюваному місці, подалі від прямих сонячних променів. Не використовуйте для сушки спальник а радіатори або інші прилади опалення, це може пошкодити його структуру.