Як прибрати сірий фон. у відсканованому документі прибрати задній сірий фон.

Часто при скануванні документації фон отриманого зображення стає сірим. Це утрудняє розпізнавання та іншу подальшу роботу з текстом. Є способи очищення таких документів у форматі pdf і djvu.
Вам знадобиться
  • - програма СканКромсатор.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть програму СканКромсатор для видалення сірого фон а зі сканів. Зробити це можна, перейшовши на сайт офіційного виробника програми djvu-soft.narod.ru/soft/#scan. Виберіть версію додатка і клацніть по посиланню «Завантажити».
2
Встановіть програму на комп'ютер, щоб видалити сірий фон з djvu або pdf-файлу, відкрийте його в програмі. Перейдіть в налаштування програми, встановіть прапорець біля опції Enhance image, далі клацніть по кнопці Gray enhance, замість неї можна також використовувати горя чую клавішу B.
3
Встановіть настройки очистки фон а в закладці Background cleaner. Задайте значення параметра Cleaner passes рівне одиниці, щоб прибрати фон ськана. Якщо в документі дуже маленький контраст кольору між фон ом і текстом, то в такому випадку прапорець необхідно встановити біля параметра Correct low contrast, це дозволить підібрати чутливість розпізнавання текстової інформації на фон е .
4
Починайте зі значення 20-25 і послідовно зменшуйте на 5. Після того як Кромсатор видалить фон зі сканованого зображення, він перевірить наявність в ньому тексту, контраст якого по відношенню до фон овому кольором більше або дорівнює заданому порогу чутливості. Якщо таке значення буде знайдено, то колір такої точки змінюватися не буде або заміниться на чисто чорний.
5
Перейдіть в закладку Quality, клацніть по кнопці Enhance, задайте значення параметра Cleaner passes рівне одиниці. Далі зніміть прапорець з опції Protect black pixels. Укладіть наявні в скане ілюстрації, залиті сірим кольором, в зону Exclude, щоб захистити від пошкодження.
6
Попередньо перегляньте результату очищення сірого фон а за допомогою кнопки Preview with resample в закладці Quality. Підберіть потрібне значення Sensitivity (від п'яти до тридцяти), щоб домогтися видалення фон а. Чим більше контраст між буквами і фон ом, тим більше задавайте значення даного параметра. Перейдіть у вікно Protect black і відключіть її.