Як навчитися малювати олівцем.

Олівець - це такий інструмент, за допомогою якого народжується картина. Їм можна створювати цілі шедеври, а чого варті 3D-малюнки! Наскільки може бути зображення реалістичним! А як навчитися малювати олівцем?

Вам знадобиться

- альбомний аркуш; - олівці; - ластик.

Інструкція
1
Навчіться правильно вибирати олівці потрібної твердості. Приміром, дуже м'які олівці з позначенням від 5В до 9В підходять для зарисовки великих елементів або площ. Тверді ж олівці з позначенням від 5Н до 9Н використовуйте для промальовування дрібних деталей або окремих елементів, що вимагають чіткої промальовування кордонів.
2
Зробіть початкові обриси малюнка. Для цього позначте приблизні межі предметів, можна зобразити їх простими геометричними фігурами. На олівець сильно не натискайте - лінії повинні бути лише ледве видимими. На цьому етапі дуже важливо правильно розташувати всі складові відносно один одного.
3
прорисуйте окремі елементи. Зробіть деталізацію картинки. Лінії проводите чітко, тому що це будуть остаточні кордони.
4
Розфарбуйте малюнок. Для цього використовуйте гру світла і тіні. Спочатку зробіть штрихування тих ділянок, які будуть найбільш темними. Зверніть увагу, що штрихувати потрібно в одному напрямку - або з верхнього лівого кута по діагоналі вниз вправо, або вліво з уже правого верхнього кута теж по діагоналі. Лінії розташовуйте близько один до одного. Рівень затемнення ділянок регулюйте кількістю штрихів, нанесених в одному місці картинки.
5
Розтушуйте малюнок. Для цього візьміть аплікатор для тіней, або згорнутий в трубочку простий аркуш паперу і легкими рухами пройдіться по малюнку. Тепер освітлити певні учаска, наприклад, світлові відблиски тонким зрізом гумки. Це пожвавить малюнок і додасть йому об'ємності.
6
Нанесіть завершальні штрихи поверх розтушовування, наприклад, зморшки і складки на губах у людей і окремі волосся вовни у тварин. Зверніть увагу, що затінену сторону потрібно зображати простими загальними обрисами, без промальовування деталей і елементів.