Як видалити плями від суперклею. плями від супер клею.

Суперклей - незамінний засіб, коли треба терміново полагодити якусь річ. Однак іноді цей помічник виявляється на вашому одязі або оббивці меблів. Як в такому випадку видалити некрасиві плями від суперклею?
Вам знадобиться
  • рідина для зняття лаку, ацетон, розчинник, пилка для нігтів, ніж, вода, мило, порошок для прання
Інструкція
1
Натріть пляму від суперклею ацетоном, рідиною для зняття лаку або розчинником. Постарайтеся розчинити весь прилип клей і відітріть його акуратними рухами. Не використовуйте ацетон і інші агресивні рідини, якщо пляма виявилося на синтетичної тканини: ви можете розчинити і її, в результаті вийде дірка і річ доведеться викинути.
2
Якщо пляма свіже, то помістіть забруднений річ в морозильник (якщо вона, звичайно, туди влізе). Під дією негативної температури клей стає крихким і втрачає зчеплення з тканиною чи іншої поверхнею. Залиште річ з плямою в холодильнику на десять-дванадцять годин, потім соскребите клей пилянням для нігтів або ножем. Не застосовуйте занадто великі зусилля, щоб не пошкодити річ остаточно.
3
Спробуйте замочити зіпсовану річ в теплій воді, в якій розчинений пральний порошок або господарське мило. Якщо клей не надто високої якості, то він раскиснет, і ви зможете його відчистити, приклавши деякі зусилля. Перед замочуванням постарайтеся максимально зачистити забруднене місце. Після того, як річ отлежітся в воді, потріть забруднене місце губкою. Повторіть процедуру кілька разів. Очищену річ слід сушити при кімнатній температурі в добре провітрюваному приміщенні. Якщо після замочування клей не відходить, використовуйте рідину для зняття лаку або ж ацетон.
4
Перш ніж використовувати ацетон або розчинник, обов'язково спробуйте зробити це на непомітній ділянці речі, щоб не зіпсувати її остаточно. Капніть трохи активної рідини і подивіться, як поведе себе тканину або інший матеріал. Якщо нічого страшного не сталося, можете приступати до процедури очищення. Намагайтеся видаляти пляма від суперклею відразу ж після виникнення. Застаріле пляма відчистити набагато складніше, іноді це майже неможливо.