Як оцінити ефективність персоналу.

Ефективність діяльності організації безпосередньо залежить від ефективності кожного її співробітника. У невеликій фірмі кожен працівник на увазі, оцінити результати його роботи легко. У великій компанії провести оцінку персоналу набагато складніше. Вимірявши професіоналізм, результативність та лідерські компетенції співробітників, ви дізнаєтеся, що потрібно вдосконалити, щоб досягти більш високих результатів; зможете побачити професійний потенціал кожного працівника і визначити область, де його навички та вміння будуть більш ефективні. Атестацію персоналу можуть провести запрошені професіонали, але можна її провести і власними силами.
Інструкція
1
Визначте мету і той результат, якого ви хочете досягти шляхом оцінки ефективності. Наприклад, удосконалення системи мотивації, кадрові рішення, необхідність навчання співробітників, підвищення кваліфікації.
2
Розробіть критерії оцінки ефективності залежно від цілей заходу і специфіки діяльності.
3
Оберіть інструменти та оцінки. Це можуть бути тести, бізнес-симуляції, анкети, співбесіди. Більш складне рішення оцінки - т.зв. Центр Оцінки (Assessment center) рекомендується проводити із залученням професійних консультантів. Жоден з інструментів не дає 100% точності результату. Тому багато організацій використовують комбіновану систему оцінки.
4
Визначте виконавців - внутрішніх чи запрошених. Послугами сторонніх фахівців користуються не тільки в силу складності деяких інструментів оцінки. У разі проведення процедури оцінки зовнішніми консультантами персоналу простіше до неї ставитися.
5
Налагодьте комунікації з персоналом. Поясніть, для чого проводиться процедура оцінки, і як вона відбуватиметься. Це необхідно, щоб співробітники зрозуміли, що ви намагаєтеся для блага всієї організації та кожного її працівника зокрема. І змінили можливе негативне ставлення до майбутньої атестації.
6
Забезпечте зворотний зв'язок. Оцінка персоналу процес двосторонній. Співробітники повинні мати можливість висловлювати свої думки та побажання.
7
Проведіть процедуру атестації. Залежно від суб'єктів оцінки та їх функціоналу, оцініть особистісні характеристики, трудовий процес і результативність. Описові показники: вік, стать, освіта та інші. Аналітично-оціночні показники: індивідуальна результативність, ефективність виконання планів, завдань керівництва, професійні та лідерські компетенції, лояльність, рівень зарплати та інші.
8
Аналізуйте отриману інформацію і на основі результатів оцінки проведіть необхідні заходи, спрямовані на поліпшення результативності персоналу.