Як скласти іспит зі статистики. Як здавати іспит літературу.

Вивчення більшості предметів в професійних навчальних закладах закінчується заліками або іспитами , здачі яких бояться багато студентів. Статистика з таких предметів, які не можна зазубрити, в них необхідно розбиратися.
Вам знадобиться
  • - навчальна література;
  • - перелік примірних питань і завдань;
  • - шпаргалки.
Інструкція
1
Для початку візьміть у викладача перелік примірних питань і завдань. Підготуйте навчальну літературу по статистиці, де містяться теоретичні аспекти досліджуваної предметної області, а також приклади завдань з рішеннями. Знайдіть відповідь на кожне питання і відзначте ці області в підручнику.
2
Почніть вивчення з найбільш зрозумілих і знайомих для вас питань, потім переходите до більш складним. Основні положення та формули виписуйте на листок. Краще, якщо ви відразу по ходу підготовки будете робити шпаргалки. Можливо, вони вам і не знадобляться на іспиті, але так ви краще запам'ятайте матеріал і будете почувати себе впевнено.
3
До основних теоретичних питань статистики відносяться: - предмет, методи і завдання статистики; - організація державної статистики в російській федерації; - правила організації статистичного спостереження; - зведення і групування статистичних даних; - статистичні показники та індекси; - способи наочного подання статистичних даних; - вибіркові спостереження; - Вивчення зв'язків між явищами.
4
Далі переходите до розбору типових задач. Якщо ви що-небудь забудете з теоретичного матеріалу, то на допомогу можуть прийти шпаргалки, але ось практичні завдання списати навряд чи вдасться. Тому до вирішення задач по статистику потрібно поставитися якомога серйозніше. Розберіть пропоновані в розв'язнику завдання разом з автором посібника, потім спробуйте вирішити ці ж завдання без підказок, потім спробуйте вирішити пропоновані додатково задачі. Хід вирішення різних типових задач можна прописати в шпаргалках.
5
Щоб успішно вирішувати практичні завдання, студент повинен вміти: - здійснювати статистичне спостереження, зведення та групування даних; - будувати й аналізувати ряди розподілу; - графічно зображати і правильно читати дані статистичних таблиць і графіків: - розраховувати статистичні показники (абсолютні , відносні, середні, варіативні); - складати та аналізувати ряди динаміки; - розраховувати індивідуальні і загальні індекси; - виробляти вибіркові спостереження та оцінювати їх результати; - проводити корреляционно-регресивний аналіз.
6
Коли весь матеріал ви вивчите, зверніться знову до переліку питань. Перечитуючи їх, спробуйте скласти на кожен план відповіді. Якщо який-небудь з питань викличе труднощі, його необхідно буде повторити.
7
Безпосередньо перед іспитом постарайтеся як слід виспатися, вранці щільно поснідайте, захопіть з собою шоколадку.
8
Під час здачі постарайтеся не хвилюватися, будьте впевнені в своїх силах, адже ви відмінно підготувалися.
9
Використовуйте шпаргалки тільки в самих крайніх випадках, тому що ви ризикуєте бути поміченими викладачем.
10
Якщо ви не знаєте відповіді на яке-небудь питання, постарайтеся не пороти нісенітницю, а чесно зізнайтеся екзаменатору, скажіть, що ви дуже ретельно готувалися і попросіть підказати.
Зверніть увагу
Як правило, для вирішення статистичних завдань використовуються різні програми і пакети обробки даних. Найбільш поширені - MS Excell і SPSS. Можливо, і вам знадобиться освоїти одну з ніх.Часто викладачі дозволяють використовувати навчальну літературу і конспекти лекцій. Але це не означає, що можна не готуватися до іспиту, так як без базових знань предмета вирішити практичні завдання буде практично неможливо.