Як навчити дитину правильно тримати олівець. Як дитину навчити правильно тримати олівець.

Лист - найважливіший навик людини, а від того, наскільки правильно людина тримає ручку, залежить і його почерк, і його постава. Звичайно, в школі всі діти навчаться тримати в руці олівець , але батькам варто потурбуватися про це раніше.
Інструкція
1
Розвивайте пальчики малюка. Давайте малюкові відщипувати пластилін, катати його між пальчиками і ліпити на дошку. Пограйте «в Попелюшку» - змішайте різнокольорові крупи і попросіть дитини розсортувати їх по різних чашках. Важливо навчити його напружувати і розслабляти пальці, для цього корисні різноманітні пальчикові ігри типу гри «в замок».
2
Навчіть дитини правильно тримати олівець . Для початку помістіть олівець між вказівним і великим пальцями. Покладіть його на середній палець дитини так, щоб олівець знаходився на ньому в рівновазі, навіть позбавлений інших опор. При цьому він повинен спиратися на кісточку між верхньою і середньою фалангами пальця.
3
Опустіть великий палець вашого дитини зверху на олівець . Створюване їм тиск фіксує олівець , не даючи йому зрушуватися з місця. Після цього покладіть на олівець його вказівний пальчик - він повинен розташуватися між середнім і великим пальцями. Вказівний палець направляє олівець , змушує його рухатися в потрібну сторону.
4
Попросіть дитини опустити кінчик олівець а на папір і провести кілька прямих, хвилястих і зигзагоподібних ліній. Якщо відчувається незручність, потрібно спробувати зрушити олівець в руці, щоб пишучий кінець став коротше, і потім знову провести кілька ліній.
5
Почніть вправу з великим олівець ом або товстим дрібному. По-перше, дитині його простіше тримати правильно, а по-друге, ви краще подивіться, як на олівець е розташовані пальці. Знайшовши правильне положення, позначте його прямо на олівець е. Також в магазинах можна купити тригранні олівець і, спеціально призначені для навчання малюка правильному захопленню.
6
Зробіть так, щоб дитині було цікаво вчитися. Приготуйте йому для занять цікаву розмальовку з улюбленими героями або барвисту зошит для занять.