Як долучати дитину до книг.

Читання книг позитивно відбивається на розвитку дитини , його формуванні як особистості, розширює кругозір. І якщо дитина із задоволенням бере в руки книгу, то щасливим батькам залишається тільки радіти. Але часом читання книг не викликає в малюку зацікавленість. У цьому випадку інтерес доведеться будити. Існують спеціальні методики, що допомагають долучити дитини до книгам.
Інструкція
1
Для початку постарайтеся зрозуміти, які книги дитині підійдуть. Справа в тому, що маленькі діти навряд чи проявлять інтерес до занадто складним в їх розумінні книжкам. Купуйте лише ті твори, які відповідають віку малюка. Максимально проста сюжетна лінія і прості фрази, складені із знайомих малюкові слів, допоможуть долучити дитини до книгам.
2
Спробуйте зацікавити малюка і асоціативним методом. Придбайте твір, на сторінках якого зображені добре знайомі дитині герої. Мишка, качечка або собачка ... Можна навіть підібрати такі книги, в яких будуть представлені звірятка, сильно схожі на улюблені іграшки малюка. Його обов'язково зацікавить можливість вивчити «улюбленців» на сторінках книги.
3
Коли дитина стане старшою, спробуйте пояснити йому, чому читання книг так важливо. Можна, наприклад, провести зв'язок між знайомством з літературними творами і позитивними шкільними оцінками. Крім того, вибирайте ті книги для дитини , сюжет яких його свідомо зацікавить. Адже хто, як не батьки, знає, що дійсно займає їхнє чадо.
4
Долучити дитини до книгам можна і власним прикладом. Влаштовуйте спільне читання. Діти люблять проводити час з батьками, особливо, якщо ті багато зайняті на роботі. Так чому б не зробити спільне дозвілля корисним?
Зверніть увагу
Ніколи не змушуйте дитину читати. Насильство в подібних ситуаціях має прямо пропорційний ефект. Ваша надмірна наполегливість зрештою може відвернути дитину від книг. Якщо йому набридає читати через пару хвилин, проведених з книгою, відкладіть її до наступного разу.
Корисна порада
Навчіть дитину переказувати книги. Це допомагає розвинути і вчить ясно і чітко формулювати свої мислі.Можно спробувати замінити читання книг вивченням цікавих журналів. При цьому тематика журналу повинна також відповідати інтересам дитини.