Як вигодувати кроликів. Як вигодувати народженого кролика.

Декоративні кролики - дуже милі пухнасті звірята, які не потребують особливо складного догляду. Найголовніше - підібрати правильний корм. Що потрібно кролику для повноцінного та збалансованого харчування?
Інструкція
1
Оскільки кролик в основному їсть їжу рослинного походження, йому потрібно досить багато корму. Подбайте про те, щоб тваринка не залишався без їжі ні на одну годину. Основний раціон - сіно, коренеплоди та зернової корм. Спеціальну кормову суміш можна придбати в будь-якому зоомагазині, але оскільки кроликам обов'язково потрібна клітковина, то в літній час потрібно додавати в раціон свіжу зелену траву, а взимку сіно. Улюблена їжа кроликів - вологий корм, наприклад, морква, буряк і бурячиння, топінамбур. Всупереч поширеній думці, цих тварин не можна годувати капустою, так як вона може призвести до розвитку захворювань кишечника.
2
Виберіть підходящу траву. Кролівники зазвичай використовують найпоширеніші бур`яни: кульбабки, подорожник, кропиву, лопухи і т. Д. Не зривайте незнайомі вам рослини, щоб в їжу звірку не влучили дурман, блекота, чистотіл та інші отруйні трави. Дуже корисним і доступним є кропив'яне сіно, в ньому багато вітамінів і мінеральних речовин. Будь-яку траву потрібно спочатку трохи підсушити в тіні. Також в корм часто додають свіжі пагони дерев. Рослини збирайте далеко від автодоріг і промислових підприємств.
3
Слідкуйте за тим, щоб у кролика в клітці завжди була поїлка зі свіжою кип'яченою водою. Недолік води може привести до різних хвороб і навіть до загибелі тварини.
4
Додайте в раціон мінеральні підгодівлі. Їх можна придбати в зоомагазині, але можна використовувати і звичайний крейда або сольовий камінь. Без сполук кальцію і фосфора не буде засвоюватися вітамін D, відсутність солей натрію призведе до хвороб нирок. Від наявності в їжі мінеральних сполук залежить також краса вовни і загальний стан вашого улюбленця.
5
Розрахуйте необхідну кількість корму. Сіно і коренеплоди можна давати без обмежень, а ось норма зернового корми звичайно становить 30 грамів - 3 столових ложки на добу. Кількість корму збільшують для вагітних і годуючих самок. Професійні кроликів оди використовують наступну схему: в 6 годин - половина зернового корму і трава, в 15 годин - трава, в 19 годин - решта зерна і трава.