Як відкрити автосервіс.

Бажання займатися власним бізнесом є дійсно похвальним, особливо, якщо майбутній бізнесмен заздалегідь чітко знає, чим він хоче займатися і яким він бачить свою справу. Якщо ви хочете відкрити автосервіс, заздалегідь продумайте концепцію розвитку свого підприємства.

Конкуренція в даній сфері на сьогоднішній день є досить серйозною, так як недавнє скасування обов'язкового отримання ліцензії істотно збільшила кількість функціонуючих автосервісів. Кожен новачок для того, щоб уникнути проблем і непорозумінь, повинен знати деякі особливості цього виду підприємницької діяльності.

  1. Для того, щоб автосервіс був спішним, в першу чергу необхідно правильно вибрати місце для його будівництва. Територія вибраної ділянки в ідеалі повинна бути не менше 4 соток. Пам'ятайте, що будівництво автосервісу згідно існуючих вимог можна починати на відстані не менше 50 метрів від будь-яких житлових будинків. Дозвіл на будівництво автосервісу завіряється цілим рядом різних інстанцій - пожежною службою, ГИБДД, санепідстанцією.
  2. Щоб бізнес був рентабельним, необхідно вибирати місце для автосервісу таким чином, щоб воно розташовувалося якомога ближче до великих автомагістралях, дорогах, перехрестях - в цьому випадку про ваші послуги дізнається більше число автолюбителів. Крім того, необхідною умовою для успішного функціонування автосервісу є наявність централізованої каналізаційної системи.
  3. Участок під споруду автосервісу можна викупити, а можна взяти в оренду. Але крім ділянки, необхідно заздалегідь подбати про відповідний обладнанні, а також про фахівців, які будуть у вас працювати. Досвідчені автомеханіки ніколи не погодяться працювати за безцінь, але на хороших фахівцях краще не економити.
  4. Наступним етапом стане покупка підйомника. Сьогодні у продажу можна знайти як імпортні, так і вітчизняні підйомники - вибирайте той, який найбільше відповідає вашим запитам та фінансовим можливостям.
  5. Відкриваючи автосервіс, ви повинні заздалегідь представляти той асортимент робіт, які ви плануєте пропонувати клієнтам. Як показує практика, найбільш затребуваними стають такі послуги, як: балансування коліс, заміна зчеплення, ремонт двигуна, реставрація кузова автомобіля. Тому перед тим, як відкрити автосервіс, обов'язково напишіть докладний бізнес-план, в якому мають бути враховані всі витрати на будівництво СТО та купівлю обладнання, а також вказані дії, по підвищенню рентабельності проекту.