Як полагодити подряпані диски. Як запустити дуже поцарапаний диск.

Будь оптичний диск, CD, DVD або Blu-ray, являє собою круглий диск з прозорою основою з полікарбонату. Подальша «начинка» диска залежить від його типу, але всі мають цей захисний шар, на якому з часом в ході використання з'являються подряпини.
Вам знадобиться
  • - диск;
  • - зубна паста.
Інструкція
1
Ці подряпини заважають променю лазера приводу вважати дані з місці пошкодження. Товщина захисного шару CD - 1,2 мм, DVD - 0,6 мм, Blu-ray - 0,1 мм. Якщо ви хочете відновити CD або DVD-диск, вам може допомогти легке шліфування його прозорій поверхні. Візьміть ваш диск, зубну пасту Colgate, воду і пару серветок або м'який рушник. Зубна паста виступатиме шліфуючим інструментом, за допомогою якого зніметься тонкий верхній шар разом з подряпинами (якщо вони не дуже глибокі).
2
Акуратно нанесіть пасту на прозору поверхню диска. Розмажте її по всій поверхні диска пальцями або серветками. Залиште на деякий час сохнути - буде достатньо кількох хвилин. Промийте диск під струменем води або в заздалегідь приготовленому тазику. Змивайте всю пасту, щоб не залишилося слідів. Витріть диск насухо за допомогою паперових серветок або рушники. Від середини диска акуратно протирайте усі кінці уважно, щоб не пошкодити поверхню, а також повністю очистіть від усієї води.
3
Перевірте диск на читаність в вашому комп'ютері. Якщо відновлення не допомогло, спробуйте проробити процедуру ще раз, але не забувайте про товщину захисного шару в залежності від типу диска. Як показує практика, майже 90 відсотків подряпаних дисків відновлюються на деякий час даними способом. Як тільки комп'ютер прочитає вміст носія, перенесіть все на переносний пристрій або на локальні диски комп'ютера.
4
Якщо подряпини на диску дуже легкі, протріть всю його поверхню тампоном або серветкою, змоченою в спирті. Подряпини дана процедура не прибере, але може змити бруд з диска, що поліпшить доступ лазера до світловідбивних шару.
Компактні диски часто пошкоджуються, на них з'являються подряпини, що може привести до неможливості читання дисків на домашніх DVD-плеєрах. В даному випадку може допомогти очищення та полірування диска.
Інструкція
1
Промийте пошкоджений диск за допомогою засобу для миття посуду і води температурою 40-50 градусів. Краще це робити регулярно і з цілими дисками, щоб не засмічувався привід. Покладіть диск горизонтально, на термостойкую поверхню, наприклад, на книгу, записаної стороною вгору, направте на нього світло 60-свічковий лампи на відстані 10 сантиметрів.
2
Потримайте його в такому положенні п'ять-десять хвилин. Таким чином, пластик підтане, а подряпина затягнеться. Щоб цим способом відновити диск, кладіть його на плоску поверхню, щоб він не прогнувся.
3
Скористайтеся для відновлення компакт-диска наступним способом: візьміть лезо від безпечної бритви, прикладіть до диску з маленьким нахилом, зніміть верхній шар пластмаси, здійснюючи руху в сторону нахилу, поки не зашліфуете всю подряпину. В результаті вийде велике напівматове пляма - на нього привід не відреагує, і воно не впливатиме на читаність диска, на відміну від подряпин, яких виробляється переломлення світла. Виконати шліфування подряпин можна за допомогою зубної пасти. Також можна спробувати покласти диск в морозильну камеру на кілька хвилин, потім відразу ж поставити в привод і спробувати його прочитати.
4
Виконайте наступні рекомендації, щоб полагодити подряпаний диск. Вставте вилку в центр диска, зафіксуйте її, переконайтеся, що вона рівна. Акуратно зробіть нагрів диска на невеликому вогні газової плити. Будьте гранично обережні, тому як один невірний рух зашкодить диск. Щоб диск однаково нагрівся з усіх боків, повільно обертайте його.
5
Потім опустіть його на п'ять хвилин в теплу воду, щоб випрямити нерівні краї, накрийте кришкою. Прокип'ятіть його. Після того як вода закипить, він буде битися об стінки судини, але хвилюватися не варто. Витягніть диск, покладіть на рушник, витріть плавними рухами від середини до краю.