Як зшити плаття-бандо. плаття в стилі бандо викрійка.

В платье- бандо ви будете королевою вечірки! Виглядає воно дуже витончено, красиво і стильно. І зшити його можна досить швидко. Навіть якщо раніше ви не робили викрійок, що не моделювали і не шили суконь.
Вам знадобиться
  • -тканина (дві довжини виробу);
  • -ніткі (в колір тканини);
  • -молнія - близько 30см (в колір тканини)
Інструкція
1
Для складання викрійки вам потрібно зняти наступні мірки: довжина спини до талії, довжина плеча, півколо шиї, півколо над грудьми, півколо грудей, півколо талії, півколо стегон.
2
Приготуйте викрійку прямого сукні або блузи. Якщо ви є труднощі в самостійному складанні викрійки, скористайтеся готової. Взяти її можна в модних журналах або ж в інтернеті. Перенесіть викрійку на кальку або поліетилен. Подгоните її за власними мірками. Не забудьте, що платье- бандо повинно сидіти трохи вільно. Додайте до мірками по 1,5 см в ширину для вільного облягання.
3
Тепер викрійку звичайного сукні треба змоделювати так, щоб вийшло платье- бандо. Для цього зробіть його відрізним. Розріжте викрійку по лінії талії. На спідниці переду зробіть одну витачку по центру полотнища шириною приблизно 3см, а глибиною близько 20см. На верхній частині на висоті приблизно 25-27см від лінії відрізу відзначте деяку точку. З'єднайте її з крайньою точкою пройми плавної зігнутою лінією. Відкладіть на лінії відрізу верху переднього полотнища витачку вістрям вгору. Ширина її повинна бути 3см, глибина - близько 15см. Розташовуватися витачка повинна строго по центру. Зверху на плавної лінії, теж у центрі, зробіть ще одну витачку. Ширина її 1-2см, довжина - 5см. Розріжте викрійку на дві частини по лініях виточок. Таким буде перед вашого плаття.
4
Заднє полотно моделюйте зразкову так само. Розріжте викрійку по лінії талії. На спідниці зробіть виточку по центру викрійки. Ширина виточки - 3см, глибина - приблизно 15-18см. Від вершини виточки продовжите лінію до низу деталі.Разрежьте по лініях виточки на дві. На верхній частині викрійки проведіть пряму, паралельну лінії відрізу. Вона повинна проходити через крайню точку пройми. На лінії відрізу зробіть витачку шириною приблизно 3см, глибиною близько 15см. Витачка повинна розташовуватися гострим кінцем вгору. Розріжте верхню частину на дві деталі по лініях виточки.
5
Додатково потрібно викроїти смужки тканини для банта. Одна смужка повинна бути шириною 20см і довжиною 80см. Друга - шириною 30см і довжиною 60см.
6
Почніть збирати плаття з намітки. Особливо, якщо ви шиєте з легкої ковзної тканини. Змітайте спочатку дві частини верху переднього полотнища. Обов'язково попередньо спробуйте строчку на невеликому шматку тканини, відрегулюйте натяг ниток. Прошийте. Потім виконайте витачку на передній деталі спідниці. З'єднайте між собою верх і низ переднього полотнища.
7
Заднє полотно зберіть трохи в іншому порядку. Спочатку з'єднайте між собою ліву деталь верху і ліву деталь низу. Потім так само з'єднайте праві частини. В центральний шов заднього полотна ушийте блискавку. Довжина її залежить від вашого бажання, але не менше 30см.
8
Прошийте деталі банта. Складіть заготовки навпіл, отстрочите. Виверніть деталі на лицьову сторону. Відпрасуйте шви.
9
Виконайте бокові шви, вшивши деталі банта. Обробіть краю.
10
Підігніть низ. Його можна або відстрочити, або просто підклеїти за допомогою спеціальної клейкої тканини і праски.
11
Обробіть верх сукні. Використовуйте бейку, якщо тканина досить щільна. Якщо ж тканина тонка, краще обробити край кантом.