Як зшити плаття з шовку. Що можна зшити з шовку.

Натуральний шовк надає сукні просто королівський вид! Однак, якщо ви тільки починаєте шити самі, в процесі пошиття вироби з натурального шовку у вас можуть виникнути деякі проблеми. На щастя, всі вони вирішувані!
Вам знадобиться
  • -шовк;
  • -Тонкий білий папір;
  • -желатін або крохмаль.
Інструкція
1
Вибираючи модель для шовкової сукні, не перевантажуйте його складними деталями або незвичайним кроєм. Сукня буде чудово виглядати, спадаючи вільно. Шовк має неприємну особливість - він розповзається в швах. Шити з нього вузькі, обтягуючі речі не варто.
2
Зміцнити шви допоможе підкладка або чохол. Вони забезпечать платтю красиву посадку. Підкладку зшийте окремо по тій же викрійці, що й сукня. Приєднуйте підкладку виворотом до вивороту. Так ви приховаєте шви, ваше плаття придбає вид професійно зшитою речі. Чохол шийте швами всередину, тобто особою до вивороту. Чохли рекомендуються для прозорого і напівпрозорого шовку .
3
Такі слизькі тканини, як шовк, вимагають більше часу на розкрій. З'єднувати шовк без намітки дуже складно. Маленька хитрість - ущільнити тканину можна желатином або крохмалем, акуратно завдавши його пензликом і пропрасувавши через білий папір. Ретельно виберіть нитки, якими будете шити. Обов'язково спробуйте строчку на шматочку тканини. Довжину стібків встановіть невелику. Вибір шва залежить від фасону сукні, від того, чи потрібно шву надати жорсткість або він повинен струмувати. Дуже часто трапляється, що транспортер швейної машини затягує ніжну тканину. Щоб цього уникнути, підкладіть під тканину папір.
4
Слідкуйте за напрямком швів. Більшість швейних машин пріпосажівают нижнє полотно. Так що, якщо ви прострочіть один шов по передньому полотну, а другий шов - по задньому, різниця буде добре видна.
5
Якщо на обраної моделі сукні є виточки, скористайтеся нехитрим прийомом, щоб приховати зайві нитки. Приберіть верхню нитку з голки. Нижню нитку заправте замість верхньої в зворотному напрямку, починаючи від голки. Кінець нитки вище механізму натягу повинен бути не набагато довший виточки. Шити починайте від вершини виточки, закріпних стібків не зробите. Шов не буде розходитися, він виконаний однією ниткою.
6
Шовкові тканини складно посадити по шву. Замість м'якої посадки іноді утворюються грубі, нерівні збірки. І після видалення нитки на тонкої тканини можуть залишитися помітні дірочки. Проблема вирішується легко! Якщо ви шиєте плаття з рукавом, пришийте уздовж краю деталі рукава трикотажну тасьму. Один край підтримуватиме рукав, а другим краєм оберніть зріз і настрочити його зверху підрізаних припусків на шви.
7
Щоб уникнути проблем при обробці горловини, виберіть спосіб, відповідний саме для шовку . Найкраще обробити воріт кантом. Можна скористатися Бейко, але вона буде просвічувати через тканину. Якщо у сукні є подклад, складіть основне полотно з підкладів лицем до лиця і прошийте горловину звичайним тонким швом. Виверніть плаття і пропрасуйте тканину.
Корисна порада
Щоб шовк не ковзав, спробуйте його ущільнити. Розведіть желатин або крохмаль, акуратно нанесіть його пензликом на тканину і пропрасуйте через білий папір.