Як виростити цикламен з насінини. Як вирощувати цикламен.

Цикламен - багаторічна рослина з сімейства первоцветних. В якості кімнатної рослини найчастіше вирощують цикламен перський, батьківщиною якого вважається Середземномор'ї. Завдяки рясному цвітінню і яскравому забарвленню квітів, цикламен користується великою популярністю у квітникарів, хоча догляд за цією рослиною ускладнений його вимогливістю до умов утримання. Втім, цикламени, вирощені з насіння, краще адаптуються до кімнатних умов.
Вам знадобиться
  • - насіння цикламена;
  • - «Епін-екстра»;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - перегнійна земля;
  • - листова земля;
  • - дернова земля.
Інструкція
1
Семена цикламена рекомендується висівати у грунт в лютому-березні або в серпні. Для того щоб це зробити, підготуйте насіння, замочивши їх в розчині «Епін-екстра» на вісімнадцять годин. Для приготування розчину розведіть чотири краплі препарату в половині склянки води.
2
Для приготування грунтової суміші перемішайте рівну кількість торфу і листової землі. Зволожену суміш викладіть в кімнатну тепличку або контейнер з непрозорою кришкою.
3
Семена цикламена, оброблені «Епін-екстра», посійте в контейнер на відстані два-три сантиметри один від одного на глибину близько одного сантиметра. Накрийте насіння кришкою і поставте в таке місце, де температура повітря не підніматиметься вище двадцяти градусів, а опускатися - не нижче вісімнадцяти градусів. Проростати насіння цикламена будуть протягом півтора - двох місяців.
4
Після того, як насіння проросте, переставте контейнер в освітлене місце так, щоб на сіянці не потрапляли прямі промені сонця. При необхідності злегка притените рослини.
5
Коли у сіянців з'явиться по два листочки, їх слід пікірувати в горщики з грунтовою сумішшю, що складається з однієї частини піску, частини перегнійної, частини листової і частини дернової землі. В один горщик можна посадити по два-три рослини. Клубеньки, що утворилися до часу першої пікіровки у сіянців, слід повністю закрити землею.
6
Шість місяців потому пересадите цикламени в горщики діаметром не більше семи сантиметрів. Для посадки використовуйте ту ж суміш, що складається з однакової кількості листової, дернової, перегнійної землі і піску. Після пересадки третину бульби рослини повинна виступати над поверхнею грунту.
7
При поливі рослини стежте за тим, щоб вода не потрапила на бульбу і листя, а температура в приміщенні, де знаходиться рослина, була не вище двадцяти градусів. Цикламен и, вирощені з насіння, зазвичай, зацвітають на другий рік після посіву.
Зверніть увагу
Як не дивно, але виростити цикламен з насіння досить легко і просто, однак для цього потрібно набратися терпіння, оскільки вирощування цикламена з насіння - це досить тривалий період, який за часом може зайняти цілий рік, а може і трохи більше . Перед посівом насіння цикломена краще підготувати.
Корисна порада
Цикламен найкраще почувається в саду. Ця квітка виростити досить просто, особливих тонкощів по його вирощуванню немає. Головне, дотримуватися основних вимог, і тоді цикламен стане головною прикрасою саду. Як виростити цикламен: для початку, потрібно проростити цибулини цикламена перед посадкою в основний грунт.