Як декорувати стілець.

Не варто поспішати і відносити на смітник стільці , що втратили свій первісний вигляд, або просто перестали вписуватися в інтер'єр вашого житла. Існує кілька способів «повернення до життя» старої, обшарпаної меблів.
Вам знадобиться
 • - тканина;
 • - декоративний шнур;
 • - ножиці;
 • - англійські шпильки;
 • - валик;
 • - стрічки;
 • - невелика пір'яна подушка;
 • - голка;
 • - нитки;
 • - гумка;
 • - хустки з строкатим орнаментом;
 • - декупажних карта;
 • - кисті;
 • - клей ПВА;
 • - акриловий лак.
Інструкція
1
Ретельно обмірте валик. Відріжте необхідну кількість тканини за допомогою ножиць, залишаючи припуски 30 см по довжині, 2 см - по ширині. Оберніть тканину навколо валика і зафіксуйте краю за допомогою декоративного шнура. Візьміть пір'яну подушку, відповідну за розміром до сидіння стільця, і пришити до її кутів стрічки. Обв'яжіть їх навколо ніжок стільця, зафіксувавши подушку на сидінні. Покладіть тканину на стілець таким чином, щоб вона стосувалася підлоги. Розправте драпіровку і злегка подоткніте її під подушку. Закріпіть матеріал за допомогою англійських шпильок. Зберіть тканину в розетки на кутах сидіння, закріпивши її за допомогою гумок. Зберіть залишки тканини, що утворилися в нижній частині стільця, з боку спинки. Сформуйте розетку і зафіксуйте її гумкою. Закруглите кути драпіровки і акуратно подрежьте краю матеріалу. Покладіть валик на сидіння стільця.
2
Для даного виду драпірування необхідно взяти шовкову тканину. Покладіть матеріал таким чином, щоб стілець виявився повністю закритий. Трохи відтягніть два передніх кута драпіровки і, перехрестивши їх, зафіксуйте на протилежних ніжках стільця за допомогою гумок. Покладіть тканину, що лежить на спинці стільця, фалдами. Трохи подоткніте її під сидіння стільця і закріпіть за допомогою англійських шпильок. Візьміть дві хустки, складіть навпіл і скріпіть між собою таким чином, щоб вони утворили хрест. Покладіть отриману конструкцію на спину стільця так, щоб місце з'єднання хусток знаходилося строго по середині. Прикріпіть хустки до драпіровці за допомогою англійських шпильок. Зв'яжіть кінці хусток між собою, з боків спинки стільця.
3
Цей варіант декору підійде для стільців з жорстким суцільним сидінням. Візьміть декупажних карту і обріжте її за формою сидіння стільця. Загрунтуйте поверхню за допомогою клею ПВА. Злегка зволожите і акуратно наклейте декупажних карту на сидіння. Слідкуйте за тим, щоб не виникали нерівності і бульбашки. Нанесіть два шари акрилового лаку.
Вдале оформлення банкету допомагає створити особливу атмосферу урочистості і краси. Прикраса стін, стелі, а особливо столів і стільців - не завжди проста, але, безумовно, дуже цікаве творче завдання. Красиво і розкішно виглядають стільці або крісла, обтягнуті білосніжними чохлами і прикрашені стрічками, бантами, драпіровками, квітами. Однак існують і малобюджетні варіанти декору для менш урочистих випадків.
Вам знадобиться
 • - міцна біла х/б, лляна тканина або атлас;
 • - відрізи декоративних струмуючих, добре драпируемость тканин;
 • - атласні або нейлонові стрічки, тасьма;
 • - фактурні мотузочки, шнури;
 • - нестандартні матеріали: природні дари, папір, цукерки тощо.;
 • - повітряні кулі.
Інструкція
1
Сшейте чохли для стільців. Спочатку виготовте макет чохла зі старого простирадла: накиньте її на стілець, укладіть за формою спинки і сидіння, заколовши шпильками, потім відріжте зайву тканину. Ви можете закладати довільні складки ззаду, на спинці, або зробити оборку по низу чохла, яка закриє ніжки стільця.
2
Якщо ви домоглися потрібного результату, видаліть шпильки з отриманого макета і розкладіть його деталі на основний тканини, з якої ви хочете зшити чохли. Розкроїте потрібну кількість чохлів і зшийте їх.
3
Щоб значно заощадити на тканині, можна зшити чохол не на весь стілець, а тільки на спинку. Цей варіант прийнятний, якщо ваші стільці мають цілком естетичний вигляд. Залежно від форми спинки намалюйте відповідну викрійку і зшийте накидки. Комплект таких чохлів, виконаних з білої тканини, дозволить вам створювати унікальне оформлення стільців для різних свят - варто тільки придумати додаткові елементи, відповідні заходу.
4
Задрапіруйте спинки стільців красивою тканиною (органзою, шифоном, атласом, оксамитом), залишивши позаду своєрідні шлейфи. Закріпіть тканину підходящими бантами, кільцями або іншими декоративними елементами (з квітів, паперу, соломки тощо). У цьому варіанті оформлення можна поєднувати дві різні за кольором або фактурою тканини, зігравши на їх контрасті.
5
Прикрасьте стільці природними матеріалами: цікавими вінками з живих або штучних квітів, композиціями або навіть намистом з фруктів, красивими листям, гілочками, шишками. Доповніть декор підходящими стрічками, мотузочками та іншими деталями.
6
Готуючись до невеликої вечірці, можна підійти до оформлення кожного стільця індивідуально, якщо вам відомі всі запрошені і ви є хорошими друзями. Виходячи з даних про особу кожного гостя, придумайте кумедний дизайн стільців: прив'яжіть до поперечин на спинках різнокольорові стрічки, чоловічі краватки, мережива, «говорять» фотографії або репродукції картин, чиїсь улюблені квіти або цукерки.
7
Зробіть дизайн за допомогою куль, надутих гелієм. Прив'яжіть до стільців по одному (або більше) кульці за допомогою кольорових стрічок. Також цікаві композиції можна зробити і з надутих повітрям куль, але пам'ятайте про запобіжні заходи: не робіть кулі занадто великими і не розташовуйте їх в таких місцях, де їх було б легко зачепити.
8
Цікаво декорувати можна навіть ніжки стільців. Наприклад, натягніть на них спеціально виготовлені для цього смугасті (або з будь-яким іншим візерунком) «панчохи» або обмотайте красивими стрічками або джутовим шпагатом, сизаль і т.д.