Як залити самовирівнюється підлогу. самовирівнююча підлога інструкція по заливці відео.

Заливка самовирівнюється (наливного) статі є не такою простою операцією, як можна подумати після перегляду деяких відео, що демонструють технологію його пристрою - «вилив, розтеклося ... і все». Неякісна заливка наливної статі чревата багатьма дефектами - відшаруванням від основи, освітою бульбашок в товщі статі , тріщинами. Зате якісно залитий підлогу, особливо декоративний, порадує господаря блиском і пишністю.
Вам знадобиться
 • - суміш для наливної підлоги;
 • - грунтовка;
 • - «кішки» (спеціальне взуття для переміщення по заливається підлозі);
 • - голчастий валик;
 • - звичайний і зубчастий шпателі;
 • - ємність для розведення суміші;
 • - електродриль;
 • - будівельний міксер.
Інструкція
1
Подумайте, які параметри і вид наливної статі вам потрібні. Насамперед зверніть увагу на товщину статі . Для цього встановіть точку, на якій знаходитиметься поверхню наливної статі , і заміряйте відстань від неї до бетонної основи. Положення найвищої точки статі може визначатися різними умовами: становищем нижньої кромки дверей, рівнем статі в інших приміщеннях і пр. Якщо необхідна товщина наливної статі перевищує 40 мм, в цілях економії можна укласти на бетонну основу стяжку, а поверх неї залити тонкий шар (10-15 мм) наливної статі .Виберіть тип статі , який ви хотіли б мати . Існує багато видів наливних підлог - від найпростіших (під підлогове покриття) до декоративних, кожен з яких має свої особливості. З усього різноманіття вам необхідно вибрати той тип, який є оптимальним для вас як за характеристиками, так і за ціною.
2
Придбайте всі необхідні матеріали та інструмент для роботи. Необхідна кількість суміші визначається підрахунком обсягу заливного статі , виходячи з його площі і товщини. Покупку матеріалів бажано зробити до початку підготовки підстави, оскільки вид придбаної суміші може зажадати особливих матеріалів та спеціальної обробки підстави. Всі підготовчі роботи доцільно починати тільки після ознайомлення з інструкцією по заливці конкретного наливної статі .
3
Підготуйте підставу. Закладіть всі тріщини, западини, відколи шпаклівкою. Після її просушування, покрийте підставу ґрунтовкою. Використовуйте для цього шпатель або валик. Якщо перший шар грунтовки вбрався в підставу, покрийте його другим шаром. Правильно підготовлене основа повинна бути відносно рівним, повністю герметичним, чи не вбирати і не віддавати вологу, не виділяти в наливну суміш ніяких газів, в тому числі і парів води. Перед продовженням робіт дайте час грунтовці повністю висохнути.
4
Позначте на стінах точки положення верхнього рівня статі , щоб мати орієнтир, до якого рівня слід заливати підлогу. Якщо вимоги до рівня статі не є жорсткими і він може варіюватися в деяких межах, розмітку можна не робити.
5
В тому випадку, якщо заливається площа занадто велика, розділіть її на ділянки. На кордонах ділянок встановіть напрямні маркери, верхня кромка яких повинна знаходитися на одному рівні з поверхнею статі . Маркери встановлюються на густому розчині для стяжок. Перед тим як ви почнете заливати підлогу, розчин повинен повністю затвердіти.
6
Розведіть суху суміш для наливної статі водою, використовую електродриль з будівельним міксером. Виконуйте цю операцію дуже ретельно, отмеряя точну кількість води. Розведення деяких сумішей потрібно здійснювати з перервами. Всі подробиці цієї операції повідомляються в інструкції до наливній підлозі, виконуйте їх неухильно. Будь-який відступ від інструкції може негативно позначитися на якості статі .
7
Залийте суміш на підлогу, починаючи з найбільш поглиблених (якщо такі є) ділянок. Суміш виливається поступово, по всій поверхні що заливається ділянки. Розрівняйте її зубчастим шпателем і прокатайте поверхню голчастим валиком. Призначення останньої операції полягає в тому, щоб розрівняти суміш і видалити з неї повітря. Переміщайтеся по заливається підлозі на «кішках» - взуття, призначеної спеціально для цієї роботи. Експлуатацію статі починайте після його повного висихання. Це час вказується в інструкції.
Корисна порада
Якщо основа, на яке заливається підлога, є пухким, його слід покрити спеціальною мастикою з посипанням зверху кварцовим піском. Крім зміцнення підстави, ця операція підвищує зчеплення підстави з підлогою - завдяки шорсткою поверхні, утвореної піском.
Для укладання будь-якого підлогового покриття необхідно проводити вирівнювання поверхні. Високу точність і простоту виконання цієї операції забезпечує застосування самовирівнювальною суміші. Робота з нею складається з декількох етапів.
Вам знадобиться
 • - суха самовиравнівающаяся суміш;
 • - грунтовка;
 • - вода;
 • - ємність для змішування;
 • - дриль з насадкою;
 • - шпатель;
 • - голчастий валик;
 • - малярний валик.
Інструкція
1
Для заливки підлоги самовирівнюється сумішшю, його поверхню необхідно ретельно підготувати: видалити сміття і бруд, залишки старого покриття, лак, фарбу, ретельно зачистити поверхню. Тріщини і дірки потрібно усунути за допомогою спеціальної шпаклівки або попередньої стяжки. Після цього на підлогу наноситься малярським валиком грунтовка. Тут важливо підтримувати оптимальний рівень вологості повітря в приміщенні. Його легко контролювати станом грунтовки: вона змінює свій відтінок і піниться, якщо вологість занадто висока. В цьому випадку доцільно провітрити кімнату або використовувати нагрівальні прилади. Склад грунтовки повинен заповнити всі пори в поверхні підлоги, щоб самовиравнівающаяся суміш лягала ідеально рівно. Для цього ґрунтовку наносять в два шари. Правильно підготовлена поверхня матиме характерний блиск. Вона повинна добре просохнути протягом доби. Тільки після закінчення цього часу можна приступати до наступного етапу робіт.
2
За допомогою рівня визначають найвищу точку статі по висоті. Вона є контрольною для установки маяків і нанесення розмітки на стінах приміщення, по яких згодом стежать за максимальним рівнем заливки і точністю вирівнювання.
3
Готувати суміш необхідно безпосередньо перед виконанням робіт по заливці підлоги, бо готовий розчин зберігає свою плинність протягом півгодини. Щоб поверхня вийшла якісною, потрібно уважно вивчити інструкцію виробника суміші і точно дотримуватися пропорції. Якщо приготовлений склад буде дуже рідким, виконана їм стяжка може з часом розтріскатися і на ній з'являться відколи і вибоїни. Густий розчин взагалі не виконує своїх практичних властивостей, втрачаючи здатність вільно розтікатися і вирівнювати підлогу. Також, при приготуванні розчину, важливо дотримуватися порядку змішування складових: суху суміш засипають у воду щоб уникнути появи грудок. Готовому розчину дають деякий час відстоять.
4
Для здійснення процесу заливки, ємність з приготовленою сумішшю перевертають, розливаючи па поверхні, і допомагають розчину рівномірно розподілитися за допомогою шпателя. Коли стяжка розрівняна, по ній проходять спеціальним голчастим валиком. Це сприяє видаленню пухирців і інших дефектів, а також покращує схвативаемость розчину з базовою поверхнею. Самовирівнююча суміш висихає кілька днів або тижнів перед тим, як на підлогу укладають фінішне покриття. Час висихання залежить від різних факторів, серед яких товщина шару, тип стяжки та ін.