Як знайти об'єм труби. Як розрізати трубу під кутом.

Розрахунок обсягу якого-небудь тіла - це одна з класичних задач прикладної науки. Подібні обчислення часто потрібні в інженерної діяльності. Щоб знайти об'єм труби , досить зробити ряд математичних дій.
Вам знадобиться
  • - Калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте внутрішній або зовнішній діаметр труби , а також довжину кола перетину.
2
Знайдіть радіус труби - R. Якщо потрібно обчислити внутрішній об'єм, необхідно знайти внутрішній радіус. Щоб розрахувати обсяг, який займає тіло, розраховувати потрібно зовнішній радіус. Поділіть діаметр на два. R = D/2. Також можна використовувати довжину перетину: R = L/6,28318530. Тут L - це довжина кола, а число - подвоєне Пі.
3
Обчисліть площу перетину труби . Значення радіуса зведіть в квадрат, помножте його на Пі. Площа перетину буде виражатися в тих же одиницях, що і значення радіуса. Наприклад, радіус представлений в сантиметрах. У цьому випадку площа перетину буде виражена в квадратних сантиметрах. Формула, за якою розраховується площа перерізу: S = R2 * Пі, де S - це шукана площа, а R2 - радіус.
4
Знайдіть об'єм труби . Для цього помножте довжину труби на площу її перетину. Формула: V = S * L, де V - це обсяг труби , S - площа перерізу, L - довжина.
5
Аналогічним чином знайдіть обсяг усіх труб (якщо вони мають різні діаметри).
Зверніть увагу
Необхідно переконатися, що довжина труби і значення радіуса виражаються в однакових одиницях виміру. В іншому випадку ви отримаєте невірне значення. Зазвичай всі обчислення проводяться в сантиметрах і квадратних сантиметрах.
Корисна порада
Якщо при обчисленнях ви користуєтеся калькулятором, в його пам'ять можна занести подвоєне число Пі. Тоді можна буде досить швидко обчислювати значення декількох обсягів - якщо вам потрібно знайти об'єм труб з різними діаметрами. Також в пам'ять калькулятора або комп'ютера можна внести готові формули, щоб надалі швидко робити необхідні розрахунки. Якщо вам часто доводиться працювати з математичними формулами, можна скачати в інтернеті спеціальну програму.