Як відремонтувати струменевий принтер.

Струменеві принтери мають достатньо невисоку ціну, але при цьому забезпечують якісну кольорову печатку. При всіх своїх плюсах, такі принтери часом доставляють власникам чимало клопоту, відмовляючись працювати. Можна віднести завередувала принтер в сервісну майстерню, а можна спробувати відремонтувати його самому.
Інструкція
1
Якщо принтер взагалі не включається, тестером або пробником перевірте наявність напруги в розетці. У тому випадку, якщо у принтера є свій блок живлення, перевірте його вихідна напруга, звичайно це +12 V. При відсутності вихідної напруги розберіть блок живлення і перевірте тестером всі основні ланцюги, в першу чергу запобіжник (якщо він є).
2
Принтер включається, але не друкує. В цьому випадку зверніть увагу на те, чи рухається головка принтера після його включення - вона повинна вчинити кілька рухів, що супроводжуються характерним звуком. Якщо цього не відбувається, то, швидше за все, пошкоджений двигун головки принтера або керуюча схема.
3
Обережно посуньте головку, щоб перевірити, чи не прикипіла вона. Знову перевірте працездатність принтера. Якщо головка і раніше не рухається, віднесіть принтер в сервісний центр, самостійно з цією несправністю без відповідних навичок і знань не впоратися.
4
Принтер мне папір. Протріть чистою бавовняною тканиною, змоченою в спирті або горілці, всі напрямні і притискні ролики. Перевірте, чи не заклинило чи один з роликів.
5
Однією з найбільш часто зустрічаються несправностей струменевих принтерів є засихання друкуючої головки. Зазвичай це буває в тому випадку, якщо принтером якийсь час не користувалися. Якщо термін простою принтера відносно невеликий, опустіть друкувальну головку на кілька годин соплами в спирт або горілку, налиті в пластмасову кришку від банки. Потім візьміть шприц і продміть їм сопла різкими рухами поршня. Ця проста процедура в багатьох випадках дозволяє відновити роботу принтера.
6
Якщо принтер не працював досить довго і друкуюча головка ґрунтовно засохла, для її очищення приготуйте спеціальні розчини - кислотний, нейтральний і лужний. Кислотний: 80% дистильованої води, 10% спирту, 10% оцтової есенції. Нейтральний: 80% води, 10% спирту, 10% гліцерину. Лужної: 70% води, 10% аміаку (нашатирний спирт), 10% спирту, 10% гліцерину. Тримайте головку по черзі в кожному розчині не менш доби, потім продміть шприцом.
Зламаний принтер може стати серйозною перешкодою для роботи та навчання - особливо в тих випадках, коли ви регулярно роздруковуєте які-небудь документи і файли. Якщо у випадку серйозних поломок принтер необхідно нести до фахівців в авторизований сервісний центр, то в деяких менш серйозних випадках ви можете полагодити несправний принтер в домашніх умовах.
Інструкція
1
Серед поширених причин несправностей у принтерів дуже часто зустрічається банальне забруднення механізму. Не забувайте змащувати принтер спеціальним мастилом для електронних давців і промивати його дистильованою водою. Не використовуйте для очистки принтерів спирт. Для очищення вам будуть потрібні також викрутки, ватяні палички, поролонова губка.
2
Якщо каретка принтера при друку стукається об краї корпусу, а друк виходить нерівною, можливо, вам необхідно прочистити лінійку, яка регулює коректний хід каретки. Відкрийте кришку принтера, вийміть каретку, відігнувши затиски.
3
Запам'ятайте, як саме була встановлена лінійка в корпусі принтера, і витягніть її, спочатку діставши правий кінець лінійки, а потім лівий. Поролоновою губкою промийте лінійку в теплому мильному розчині, не чіпаючи її руками в місцях нанесених рисок для орієнтування каретки.
4
Протріть каретку сухою тканиною і залиште її досушити на рівному місці. Лінійка повинна стати чистою і прозорою. Знову закріпіть один з кінців висохлої лінійки в принтері, пропустивши лівий кінець через каретку. Закріпіть правий кінець. Закрийте принтер, увімкніть його та перевірте коректність роботи.
5
Також причина некоректної друку може ховатися в неправильному натягу зубчастого ременя, який надягає на шестерінку мотора в правій частині і на пружинну шестерінку в лівій частині. Перевірте, наскільки справна пружина, і не випала вона зі свого паза. Зніміть ремінь з шестерінки і звільніть пружину. Трохи розтягніть її, встановіть пружину на місце, помістіть назад ремінь і включіть принтер.
6
Якщо при роботі принтер рве папір, його вал міг втратити горизонтальне положення. Розберіть корпус принтера і приберіть лінійку каретки. Зубчасті ремені зніміть з шестерень і розгляньте що друкує вал з тильних сторін.
7
Відкрутіть гвинти з торців валу і дістаньте його, притримуючи каретку. Вимийте вал і зубчастий ремінь в теплій воді. Видаліть бруд з місця зчленування каретки з валом, використовуючи ватяні палички. Знову зберіть механізм і перемкніть. Змастіть вал спеціальним мастилом і поводите по ньому кареткою, щоб розмазати її по всій поверхні.
8
Якщо принтер не втягує папір, видаліть жирний наліт на гумових валиках і вставці внизу приймального лотка.