Як святкувати новосілля. Як весело відсвяткувати новосілля.

Новосілля для господарів є подією радісним і, одночасно, відповідальним. Адже кожній родині хочеться, щоб життя на новому місці склалася добре, щоб рідні стіни не покидали удача, багатство і щастя. Як же відзначити новосілля правильно, щоб про нього збереглися приємні спогади у новоселів та їхніх друзів?
Інструкція
1
Якщо ви шануєте і хочете дотриматися старовинні російські традиції поселення в будинок, то почати вселення в нове житло вам доведеться з запуску в нього кішки, оскільки за повір'ями це домашня тварина здатне «домовитися» з нечистою силою.
2
Після кішки ви можете вільно заходити в ваше нове житло. Бажано з віником зі старого будинку, щоб у новому прижився добре знайомий вам домовик. Тепер ви можете захопити з собою пляшку шампанського і відзначити вселення більш прозаїчним способом вашими членами родини. Далі за традицією належить, та й вам буде приємно, якщо ваш новий будинок відвідають гості. Це другий етап вашого свята.
3
Сплануйте, кого запросити, чим пригостити, на чому є і з чого пити, чим розважити. Це дозволить вам уникнути прикрих помилок при прийомі людей. За день до свята добре приберіть в своєму новому будинку, оскільки новосілля - таке свято, коли гості хочуть оглянути всі кімнати.
4
Приготуйте або замовте все частування і постарайтеся передбачити, щоб усім вистачило посуду і столових приладів. Так як на новосілля зазвичай не все ще розставлено по своїх місцях і чинного прийому не буває, ви можете витримати в «похідному» стилі і ваше частування: піца, нарізка, бутерброди будуть виглядати на столі цілком гармонійно.
5
Переконайтеся в тому, що вашим гостям буде де сісти. Якщо немає меблів, можна влаштуватися на підлозі, розстеливши килим, або приготувати подушки, надувні матраци або мати, щоб всі запрошені сиділи з комфортом.
6
Не забудьте в центрі столу розмістити рушник, вишитий зеленими і червоними нитками (символ довголіття і благополуччя), а на рушнику покладіть Новосільна коровай, прикрашений гілочками горобини або калини.
7
Непогано, якщо кожен ваш гість, входячи в перший раз в будинок, буде кидати через поріг монетку. Напевно ця деталь додатково забезпечить піднесений і веселий настрій всієї ваше компанії.
8
Познайомте гостей один з одним, якщо вони ще не знайомі, і проведіть екскурсію по вашому будинку.
9
Після цього приходить черга частувань та застілля. Щоб не перетворити новосілля в звичайну п'янку, можна придумати багато різних ігор, конкурсів і танців, поговорити про ремонт, послухати поради бувалих. Найголовніше, не забудьте про добрих словах для ваших гостей. Навіть якщо у вашому новому будинку поки що нічого немає, у вас є вже місце, куди їх можна запрошувати.
Незаслужено забутий в радянські роки свято іменин повертається в наше життя. На жаль, навіть літні люди часто не знають, як слід правильно відзначати іменини , і влаштовують звичайне пишне гуляння. Так що ж слід зробити, щоб день ангела запам'ятався вам і вашим гостям?
Вам знадобиться
  • Предмети сервірування святкового столу в старовинному стилі - полотняні скатертини, серветки, підсвічники, свічки і т.д.
  • Каравай, спечений своїми руками.
  • Подарунки для гостей.
Інструкція
1
Іменини або день ангела - свято особливе. Часто його плутають з днем народження і відзначають як свято світський. Це не зовсім правильно. Адже іменини - це особливе православне свято, духовне свято, день пам'яті святого, на честь якого вас назвали, - вашого небесного покровителя. І відзначати його слід по православним канонам.Как визначити день власних іменин. Все просто, якщо ви названі на честь святого, день пам'яті якого зустрічається в церковному календарі лише раз, він і буде вашим днем ангела. Якщо ж таких святих декілька, то слід вибрати той день, який ближче інших до вашого дня народження вперед за календарем.
2
Як уже згадувалося, іменини - свято не світський. На нього не прийнято запрошувати багато гостей. Кликати слід тільки найближчих і рідних. Імениннику в цей день обов'язково необхідно відвідати церкву, сповідатися і причаститися, поставити свічку своєму святому, подякувати йому за духовну допомогу і підтримку. Саме свято відзначайте в теплій домашній обстановці. Продумуючи меню і розваги, спробуйте звернутися до давніх традицій. Наприклад, стіл можна сервірувати за допомогою полотняних скатертини і серветок, свічок, стилізованих під старовину. А самим традиційним частуванням на іменини завжди був коровай. Було б добре спекти його самому. Коровай повинен бути більшим. Тісто для нього замішують здобне прісне. Начинкою для іменинного короваю можуть стати м'ясо, ягоди, гриби, а найкраще - риба. До речі, коровай в старовину було прийнято не різати, а ламати над головою іменинника. Вважалося, що чим більше крихт і начинки впаде йому на голову - тим вдаліше буде наступний рік.
3
Що ж стосується подарунків на день ангела, то дарувати слід символічні презенти - амулети, іконки, призначені охороняти їх власника. Зате сам іменинник повинен обдарувати гостей більш цінними подарунками. І тут вже все залежить від вашої фантазії, але пам'ятайте - найцінніші і дорогі подарунки повинні отримати хресні мати і батько.