Як зробити садову тачку. Як зробити тачку для саду проста.

Без хорошої тачки в саду не обійтися. В процесі догляду за садом доводиться переміщати велику кількість всіляких матеріалів: грунту, компосту, органічних добрив, деревних і рослинних відходів. Зручна, маневрена і містка тачка здатна зробити весь цей труд зовсім не обтяжливо. На виготовлення такої тачки не жаль витратити і цілий день. Вона з лишком відпрацює витрачений на неї час.
Вам знадобиться
 • - оцинкований лист 1000х1000 мм - 1 шт. (Кузов);
 • - смуга 40х5 мм довжиною 110 см - 2 шт. (Ободи коліс);
 • - пруток? 16 мм довжиною 100 мм - 2 шт. (Осі коліс);
 • - коло? 340 мм з листа товщиною 2 мм - 2шт. (Диски коліс);
 • - втулка з труби довжиною 60 мм - 2 шт. (Маточини коліс);
 • - труба довжиною 650 мм - 1 шт. (Вісь візки).
 • - зварювальний апарат;
 • - болгарка;
 • - набір слюсарного інструменту;
 • - електродриль.
Інструкція
1
Оберіть найбільш підходящі варіанти виконання основних вузлів тачкі.Кузов. Найзручніше зробити кузов з оцинкованого листа товщиною 0,8-1 мм. Він буде легким, міцним і стійким проти коррозіі.Колічество коліс. Найоптимальнішим варіантом є двоколісний тачка. Вона стійка, маневрена і легка.Подшіпніковий вузол колеса. З точки зору експлуатації підшипники кочення є переважаючими, ніж підшипники ковзання. Проте виготовлення шарикопідшипникового вузла є досить складним справою, що вимагає виконання токарних робіт. Підшипники ковзання (вісь з втулкою) виготовляються набагато простіше. А щоб тачка була легка на ходу, потрібно всього лише регулярно змащувати осі коліс солідолом.
2
Виготовте кузов тачки. Для цього у заготівлі кузова виріжте кути таким чином, щоб можна було загнути краю аркуша (стінки кузова) шириною 200 мм ззаду і з боків, і 280 мм - спереду. У двох задніх кутах повинні бути вирізані квадрати, в передніх кутах - прямокутні трикутники з катетами 200 і 280 мм. При вирізанні потрібно залишити смужки шириною 20 мм, які будуть загинатися на суміжну сторону для з'єднання бортів. Загніть стінки кузова: задню і бічні - під кутом 90 °, передню - під кутом 45 °. З'єднайте загнуті стінки один з одним за допомогою залишених смужок болтами або заклепками.
3
Зігніть зі смуг ободи для коліс. Як шаблон використовуйте наявний круг (диск колеса)? 340 мм. Ці деталі є сполучаються (диск вставляється в обід), тому їх діаметри повинні відповідати один одному. Після згинання та підгонки зваріть кінці смуг і вварено диски всередину ободів.
4
Виріжте в центрі коліс отвори діаметром 22 мм і вварено в них втулки-маточини, розташувавши їх симетрично щодо диска. Таким чином, колесо тачки представлятиме собою обід зі смуги, з вваренним всередину диском, в центр якого уварена маточина. Для надійності з'єднайте краю маточин з обіддям шестімілліметровой прутками. Кількість прутків з кожного боку маточини має дорівнювати трьом (під кутом 120 ° один до одного). Ці прутки, виконують роль спиць (на додаток до дисків), додадуть ступиці достатню жорсткість.
5
вварено в вісь візки (труба довжиною 650 мм) осі коліс (пруток? 16 мм довжиною 100 мм) таким чином, щоб вони виступали з труби на 80 мм.
6
Приварите до осі візка дві ручки з труби . Довжина ручок, відстань між ними та їх форма підбирається досвідченим шляхом - залежно від вашого зростання, довжини рук, розмірів кузова. Потрібно їх зробити такими, щоб з їх допомогою було зручно переміщати візок. Вісь з привареними до неї ручками утворює каркас тачки.
7
Прикріпіть до каркаса тачки кузов. Для цього приваріть до нього в трьох-чотирьох місцях смуги металу товщиною 3-4 мм з просвердленими в них отворами. Встановіть кузов на каркас і по отворах в смугах просвердлите отвори в кузові. Прикріпіть через ці отвори кузов до каркаса болтами або заклепками.
8
Одягніть колеса на осі і просвердлите в осях отвори для вставки шплінтів з дроту, які утримуватимуть колеса на осі. Щоб маточини не чіпляє своїми краями за зварної шов і шплінти, на вісь з обох сторін маточини надіньте шайби. Перед остаточною збіркою не забудьте змастити осі коліс солідолом.
9
Заключною операцією є виготовлення та приварка упора для тачки. Його слід виготовити з труби . Поставте візок в потрібне положення, обперши її на тимчасовий упор, і визначитеся з параметрами упору.
Тачка - це незамінний предмет в господарстві, якщо у вас є приватний будинок або дача. Але купувати нову тачку в магазині іноді буває недоцільно, зважаючи на її високу вартість. Тому її можна виготовити самому.
Вам знадобиться
 • - колесо;
 • - сталевий стрижень;
 • - два тонких бруска розміром 40х60;
 • - один товстий брусок розміром 80х90;
 • - довгий цвяхи або болти;
 • - дриль;
 • - дошки 20 мм в товщину;
 • - бруски розміром 50x50.
Інструкція
1
Для початку необхідно підібрати для тачки колесо. Найкращим варіантом буде колесо із заліза, незбиране, без спиць і має каучуковий обід. Цілком згодиться колесо від дитячої коляски або велосипеда, яке має у діаметрі 25-30 сантиметрів.
2
Для того щоб встановити колесо, необхідно попередньо вийняти з нього вісь з підшипниками, замість якої потрібно використовувати сталевий стрижень, на пару міліметрів тонше, ніж отвір в колесі під вісь. Це дозволить йому безперешкодно обертатися, чи не заїдаючи при цьому.
3
Після цього робимо вилку, в якій буде закріплено колесо. Вона складається з трьох дерев'яних брусків. Два з них тонкі, розміром 40x60 - між ними буде встановлено колесо, третій товстий - 80x90, на ньому будуть кріпитися інші деталі.
4
З'єднуємо бруски між собою за допомогою довгих цвяхів або болтів. На кінці брусків сверлятся два отвори для осі колеса, при цьому діаметр отворів вибирається на пару міліметрів менше діаметра осі. Краю вилки з усіх боків можна оббити жерстю, це дозволить зробити тачку більш довговічною. Перед тим, як скріплювати бруски, з яких складається вилка, потрібно вставити вісь колеса. Бруски повинні бути виготовлені з твердих видів дерева, наприклад з дуба.
5
Після цього робимо каркас і дно візка. Для дна використовуємо дошки 20 мм в товщину. А для каркаса бруски розміром 50x50. Збираємо передню і задню частини каркаса, після чого до них криє дно, а так же з'єднуємо брусками верхні частини. Збірка здійснюється цвяхами, але можна використовувати і саморізи. Отриману конструкцію каркаса з усіх боків обшивають листами заліза або пластику. Знизу прикріплюють вилку з колесом.
6
Для виготовлення ручок використовують бруски розміром 50x50. З одного краю у них спилюють грані, надаючи круглу форму, а поверхня шкурят. Після чого вони прикручуються до дна тачки. Ніжки роблять теж із брусків 50x50 і прибивають їх до каркаса.