Як розрахувати ціну. Як правильно встановити ціни на продукти.

Ціна - це вираз вартості товару в грошах, або кількість грошей, за яке продавець готовий продати, а покупець може купити одиницю певного товару. Формування кінцевої ціни на товар відбувається під впливом вартості витрат на його виготовлення, цінності товару, попиту і пропозиції на ринку, конкуренції і державного регулювання.
Інструкція
1
Принципи ціноутворення ґрунтуються на двох аспектах. По-перше, ціна визначається виходячи з витрат, понесених підприємством на виготовлення товару. Кожен товаровиробник прагне отримати найбільший прибуток, закладаючи її в ціну продукції. При цьому відбувається орієнтація на попит споживачів на даний товар. Таким способом ціна складається допомогою торгів, коли продавець і покупець зійдуться на вигідною для обох. По-друге, ціни формуються з урахуванням конкуренції на ринку аналогічних товарів. При цьому продавці на чільне ціноутворення ставлять не власні витрати або попит покупців, а середній рівень цін в галузі або ціни лідируючого товару. Тому важливо при формуванні ціни на товар враховувати всі нюанси, як залежні від виробника, так і стихійно нав'язані ринком.
2
Існують різні види цін, а значить і розрахунок їх теж різний. Найбільш близька нам, кінцевим споживачам, роздрібна ціна. Це ціна, за якою реалізуються товари в роздрібній торгівлі в невеликих кількостях для особистого споживання. Роздрібні ціни складаються вільно, під впливом пропозиції та попиту на ринку. В основу роздрібної ціни завжди закладена оптова ціна - це ціна, за якою роздрібні продавці набувають товар у виробників. На оптову ціну робиться торгова націнка, яка включає в себе витрати обігу (заробітну плату персоналу магазина, транспортні витрати, витрати з фасування та пакування товару та ін.), А також прибуток продавця. Торгова націнка встановлюється роздрібними продавцями самостійно.
3
Крім роздрібної та оптової ціни існують і відпускна ціна. Вона буде співпадати з оптової, якщо до складу вартості товару не включається акциз. Якщо кількість посередників в процесі продажу вироблених товарів від виробника до кінцевого споживача велике, то ціна зростає і ускладнюється її структура.