Як враховувати витрати в будівництві.

Будь-яке будівництво, будь то будинок, лазня, гараж, сарай - непроста і дуже витратний захід. А чи готові ви до нього? Чи достатньо у вас грошей? Дізнатися це можна тільки одним способом - порахувати витрати на будівництво. Врахувати потрібно все - вартість проекту, землі, матеріалів, роботи, підведення комунікацій і навіть устаткування місця для проживання майбутніх будівельників. Як же все врахувати і не пропустити жодної статті витрат?
Інструкція
1
Простіше і надійніше довірити роботу фахівцям. Кожна поважаюча себе будівельна компанія обов'язково має у своєму штаті кошторисника - фахівця зі складання кошторису будівництва. Крім того, часто така послуга надається безкоштовно при укладанні договору на будівництво будинку або будь-якого іншого зданія.Еслі ви вже твердо визначилися, хто буде будувати ваш майбутній будинок (бачили їх роботу), всі питання ви вирішите на місці при укладенні договору.
2
Складніше, якщо з вибором компанії немає ніякої визначеності, а у вас є свій готовий і погоджений проект будинку. У цьому випадку зверніться в дві (або три) компанії із замовленням на складання кошторису майбутнього будівництва. Провівши своєрідний тендер між ними, вирішите з якою компанією будете продовжувати співпрацю.
3
Найбільш складний варіант, коли грошових коштів недостатньо для повноцінного замовлення. Вирішити цю проблему можна по-різному. Приміром, затіяти поетапне будівництво. Спочатку виконати підготовчі роботи, закласти фундамент. Потім звести коробку, прокласти комунікації, підключити електрику, воду, каналізацію. На заключному етапі - обробка будівлі та благоустрій території. Приблизну вартість кожного етапу будівництва розрахуйте, використовуючи будівельний калькулятор (програму або онлайн). Для цього заповніть форму, пройшовши за одним з посилань, запропонованих нижче. Внесіть розміри, конструктивні особливості, матеріал. Калькулятор досить точно, з урахуванням особливостей виконання тієї чи іншої роботи, видасть вам результат: сумарна кількість матеріалу і вартість роботи. За прайс-листом визначте середню ціну матеріалу - витрати готові. Таким способом можна спланувати грошові кошти на кожен етап будівництва. Однак сам період спорудження будинку може розтягнутися на роки. Крім того, роботи напевно будуть виконуватися різними підрядниками, що не піде на користь якості.
4
Якщо ж ви затіяли невелику будівництво (наприклад, гаража) своїми силами, то для визначення витрат вам потрібно розрахувати тільки вартість матеріалів. Зробіть це вручну або також, за допомогою будівельного калькулятора. Для цього визначте розміри гаража, конструкцію стін, перекриття, підстави. Отримавши потрібну кількість матеріалів, помножте на ціну - це і буде вартість будівництва.