Як знайти назву квітки. Як знайти квітку за описом.

Здійснюючи в теплу пору року заміські прогулянки, можна назбирати безліч польових квітів - для гербарію, або просто щоб подарувати їх дівчині. Дика флора настільки різноманітна, що багато дивують своєю красою квіти і рослини за назвою свого вам виявляються навіть невідомі. І якщо раптом з'являється бажання познайомитися з безмовними мешканцями полів ближче, доводиться звертатися до допомоги довідкової літератури.
Вам знадобиться
  • - зразок квітки або квітучої рослини, назва якого ви хочете дізнатися;
  • - шкільний атлас-визначник вищих рослин (Москва, "Освіта", 1985 або 1991).
Інструкція
1
Візьміть шкільний атлас-визначник вищих рослин, розроблений для дітей, а тому простий і зручний у використанні. Якщо наукова класифікація рослин вам відома погано і розбиратися в її системі вам ніколи, то пошук квітки за назвою можна спростити до межі завдяки цьому довідкового видання. Вирішити нашу задачу напевно вдасться двома простими шляхами.
2
Прокрутіть атлас-визначник, і ви побачите, що він забезпечений численними ілюстраціями - малюнками рослин. Знаходити по одному або декільком морфологічними ознаками квітки його сімейство досить просто. Але навіть якщо не робити цього, можна швидко знайти Вас квітка (на ілюстраціях майже всі рослини представлені на стадії цвітіння). Гортаючи довідник, ви побачите, що на малюнках підкреслюються характерні особливості кожного квітки і дізнатися його зовсім легко.
3
Скористайтеся другим способом знайти ім'я квітки - загляньте в алфавітний покажчик назв в кінці книги. Якщо якісь припущення щодо того, яку квітку ви знайшли під час прогулянки, у вас є, то можна легко перевірити вірність цих припущень. Знайдіть передбачуване назва в списку за алфавітом і відкрийте відповідну сторінку - перед вами буде докладний опис і малюнок, на якому квітка зображений.
4
Спробуйте відштовхнутися від подібності шуканого квітки з його найближчими "родичами", якщо відразу знайти його серед інших рослин не вдається. Якщо він чимось нагадує волошка, шукайте в сімействі складноцвітих, до якого волошка відноситься, а значить, швидше за все, відноситься і той квітка, який ви шукайте. Визначення рослин вимагає деякого досвіду, який швидко виробляється, і якщо ви час від часу будете займатися пошуком імен рослин, то поступово визначити черговий квітка вам буде ставати все простіше і простіше.
Корисна порада
Намагайтеся зірвати не тільки сама квітка, але захопіть також зразки його листя, а краще навіть і кореня - це може значно полегшити процес "впізнавання" рослини.