Як тренувати затримку дихання.

Уміння затримувати дихання на довгий час може бути корисним для плавців, дайверів або легкоатлетів. Майте на увазі, що робити вправи набагато важче під водою або в горах через підвищеного тиску. Існують певні методи, які дозволять вам при їх виконанні затримувати дихання на довгий час.
Інструкція
1
Заміряйте початкові дані. Візьміть секундомір, наберіть повні легені повітря і затримайте дихання. Запишіть час, яке ви змогли протриматися без повітря. Це буде вашою відправною точкою в тренуваннях. Без цього ви не зможете відстежити свій прогрес.
2
Виконуйте щоранку вправу на затримку дихання з йоги. Сядьте на підлогу, схрестіть ноги, руки покладіть на коліна. Спину тримаєте рівно. Постава і правильне дихання дуже взаємопов'язані. Отже, спочатку вдихніть через ніс, так глибоко, як це можливо. Затримайте дихання на чотири рахунки і потім видихніть через рот. Проробіть цю вправу протягом 30 секунд. Потім також відпочиньте півхвилини і виконайте дане завдання ще раз, але тільки вже з великою напругою.
3
Відпочиньте кілька хвилин після першого разминочного вправи і приступите до наступного. Сядьте вже на стілець або на ліжко. Головне, щоб було зручно. Візьміть секундомір. Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів легкими, діафрагмою і животом. Після вдихніть животом протягом 4 секунд і затримайте дихання на 16 секунд. Потім повільно видихайте протягом 8 секунд діафрагмою і знову не дихайте, але вже 16 секунд. Таким чином ви будете контролювати своє дихання і ефективно тренувати його затримку .
4
Тренуйтеся затримувати дихання під водою. Для цього проведіть теж початкове тестування, яке виявить ваші початкові здібності. Попросіть кого-небудь постежити за секундоміром. Наберіть кисень до легень, затисніть ніс і пориньте під воду. Протримаєтеся наскільки це можливо і вирину. Запишіть дані в блокнот, скільки ви змогли не дихати під водою. Результат повинен бути нижче, ніж це у вас на суші.
5
Проробляйте вищеперелічені вправи з йоги кожен день і робіть контрольні затримки дихання щотижня. Це допоможе вам побачити прогрес і ті моменти, над якими варто попрацювати. Тренуйтеся постійно і незабаром ви зможете на довгий час затримувати дихання!
Зверніть увагу
Чи не тренуйтеся до головного болю!
Корисна порада
Виконуйте першу вправу щоранку. Друге - після нього або ввечері на ніч.