Як виростити садові квіти.

Початківці садівники часто бувають засмучені тим, що на їх ділянці не зійшли насіння квітів або загинули сходи. Як же розібратися в тонкощах квітництва і зробити так, щоб клумби рясніли бутонами і радували погляд?
Інструкція
1
Вирощують однолетники - айстри, петунії, календулу, левиний зів, настурції та багато інших. Вони дуже прикрашають сад. Для отримання раннього цвітіння спробуйте виростити розсаду в домашніх умовах. Для цього приготуйте з осені родючий грунт і ємності. Можна взяти квіткові горщики, контейнери, ящики. На упаковці з насінням однорічників написано, в які строки слід їх висівати. А навесні висадіть розсаду на клумби. Пам'ятайте, що не всі однолетники переносять заморозки.
2
Зверніть увагу на дворічники - маргаритки, віолу, незабудки, гвоздику та інші. Незважаючи на те, що в перший рік після посіву дворічники не цвітуть, а розвивають тільки кореневу систему і листя, не варто від них відмовлятися. У наступному сезоні ці квіти наповнять сад буйством фарб. Висівають їх у відкритий грунт в різні терміни, інформацію можна знайти на упаковці. Якщо ви хочете, щоб дворічники зацвіли в рік посіву, то виростите розсаду. Для цього посійте насіння не пізніше лютого в захищений грунт, а з настанням тепла пересадите квіти в сад.
3
Посадіть багаторічники - дельфиниуми, лілії, півонії, багаторічні айстри, тюльпани, нарциси, запашну фіалку і багато інших. Розмножують багаторічники насінням, цибулинами або поділом кореневища. Насіння висівають як у відкритий грунт, так і на розсаду в лютому. Зверніть увагу на терміни посіву, так як для одних багаторічників оптимальним строком є весна, а для інших - осінь. Деякі багаторічники, наприклад, гладіолуси, жоржини, викопують на зиму, просушують і прибирають на зберігання. Хризантеми пересаджують у великі горщики, обрізають на висоту 10-15 см і ставлять в підвал до весни.
Зверніть увагу
Насіння деяких квітів вимагають стратифікацію - попередню витримку при низькій, іноді негативною, температурі. Тривалість такої передпосівної обробки залежить від виду растенія.Іспользуйте торф'яні горщики для вирощування розсади, тоді при пересадці не травмується коренева сістема.Семена одних видів висівають на поверхні грунту, інших - заглиблюють в нього, тому уважно вивчайте інструкцію на упаковці.