Як чистити карасів.

Золотисті карасі з рум'яною хрусткою скоринкою. Так смачно! Але деякі господині не люблять готувати рибу, тому що її потрібно чистити. А це незручно - слизька риба вислизає з рук, луска прилипає до рук і обличчя. Але є кілька способів, які набагато полегшать завдання.
Інструкція
1
Будь-яку рибу, в тому числі і карасів , намагайтеся почистити якомога раніше, краще відразу після її затримання. Якщо ж обробити карасів не виходить, то заморожувати їх, обернувши поліетиленовою плівкою. Тоді поверхня риби не вимерзне і збереже вологу, а луска буде легше очищатися після відтавання.
2
Щоб риба не вислизала з рук, закріпіть її на обробній дошці другим ножем. Просто застроміть його в основу хвоста. Ще можна використовувати спеціальну дошку з затискачем для утримання риби. Або надіньте рукавиці з бавовняної тканини, в них набагато легше утримати слизького карася.
3
Обріжте плавники. Для цього зручніше використовувати ножиці. Після починайте знімати луску в напрямку до голови. Це можна робити тупим ножем, виделкою або спеціальним пристосуванням для чищення риби. Луска карася велика, зазвичай неміцно тримається на шкірі і легко зчищається. Відріжте хвіст.
4
Промийте почищених карасів і зробіть розріз вздовж черевця. Видаліть нутрощі, але будьте обережні з жовчним міхуром. Якщо жовч розіллється, то доведеться проводити вимочування тушки, інакше риба буде гірчити. Видаліть зябра. Відріжте голову, якщо не хочете приготувати рибу цілком.
5
Приготуйте з карасів юшку або підсмажте їх. Якщо ви будете готувати рибу не відразу, то зберігайте її в морозильнику, загорнуту в целофан. Цим ви уникнете поширення рибного запаху по всьому холодильнику.
Корисна порада
Щоб видалити у карасів запах твані, замочіть їх на годину в слабкому розчині солі.Еслі після обробки риби на кухні сильно пахне, то закип'ятіть трохи води з оцтом, а потім провітріть приміщення. Або нагрійте на сковороді трохи кавової гущі.Чтоби видалити рибний запах з посуду, протріть її підігрітою сіллю і змийте водою. Після чищення риби вимийте руки, ніж і обробну дошку холодною водою з милом. Цим ви повністю видаліть запах.