Як зробити викрійку для м'якої іграшки. Як зробити м'яку іграшку своїми руками.

Виготовлення м'яких іграшок - дуже цікаве заняття, яке може перетворитися на улюблене хобі. Іграшку можна зшити з будь-яких залишків тканин, стрічок, шматочків шкіри або хутра, тому цей вид рукоділля не вимагатиме великих вкладень і спеціальних пристосувань.
Вам знадобиться
  • стара іграшка, папір (калька, міліметрівка, картон), ножиці, олівець.
Інструкція
1
Для створення викрійки візьміть, наприклад, стару іграшку, яку не шкода розрізати. Дуже акуратно розпоріть нитки, якими зшита іграшка, намагаючись не пошкодити краю деталей. Розправте деталі від іграшки , при необхідності отпарьте їх, щоб тканина розкладалася рівно по поверхні і було зручніше обводити.
2
Потім розкладіть на рівній поверхні кальку або папір. Покладіть зверху деталі іграшки . Дуже акуратно обведіть їх олівцем, потім виріжте по контуру деталі. Якщо у вас є можливість, зробіть викрійки таким чином відразу на картоні. Він щільніше, ніж звичайний папір або калька, і згодом цю викрійку можна буде використовувати кілька разів. Також картонні викрійки краще зберігаються.
3
Також викрійки можна знайти в спеціалізованих журналах або в інтернеті. Найчастіше викрійки іграшок в журналах намальовані маленькі, і для виготовлення іграшки їх потрібно масштабувати. Розмітьте лист, на якому намальована викрійка, в рівну клітку. Тепер викрійку потрібно перемалювати на аркуш паперу.
4
Для цього візьміть міліметровий папір, або расчертите звичайний аркуш ватману в клітинку. Ширина клітки залежить від розміру іграшки , яку ви плануєте зшити. Якщо клітина на викрійці була зі стороною 1 см, то для збільшення викрійки в два рази клітку потрібно намалювати зі стороною 2 см.
5
Уявіть себе художником і ретельно Перемалюйте по квадратах всю викрійку на аркуш паперу. Залишилося вирізати збільшену викрійку і приступати до розкрою майбутніх м'яких іграшки .
Зверніть увагу
перемальовуючи викрійку зі старою іграшки, будьте уважні. Розкладайте деталі і стежте, щоб лицьова сторона не переплутується з виворітного - це важливо. Інакше у іграшки можуть вийти дві праві чи дві ліві лапки.
Корисна порада
Пам'ятайте, що за допомогою однієї викрійки, злегка видозмінюючи її, можна зробити кілька варіантів іграшок. Іграшка з хутра буде зовсім по-іншому виглядати, ніж іграшка з гладкої тканини або шкіри.
З дитинства всі ми знаємо, що найкращі іграшки ті, що були зроблені своїми руками. Для маленької дитини забавні плюшеві звірятка, зшиті мамою чи бабусею, стануть кращими друзями. Старші діти можуть вам допомагати, і коли-небудь самі подарують вам зшиту власними руками іграшку. Щоб пошити гарну іграшку, необхідно, перш за все, зробити викрійку іграшки, і ми розповімо вам, як це зробити.
Вам знадобиться
  • рисунок викройки в журналі або на сайті, папір, калька або поліетиленову плівку, ручка або олівець, ножиці
Інструкція
1
В першу чергу, визначтеся з тим, яку іграшку ви будете шити. Якщо ви початківець майстер, то виберіть готове опис на сайті рукоділля або в жіночому журналі. Якщо у вас вже є досвід, то спробуйте зробити іграшку з обраної фотографії або придумайте іграшку самі, насправді це не складно.
2
Приготуйте папір, прозору кальку або просто поліетиленову плівку. Якщо є в наявність, то краще використовуйте кальку, але вона досить рідко зустрічається в наших будинках, а ось звичайний білий папір або поліетиленову плівку можна знайти завжди. Крім того, підготуйте ручку або олівець.
3
Якщо ви вирішили зробити іграшку на підставі опису з інтернету, то відкрийте потрібну сторінку і збільште зображення викрійки до потрібного розміру, натискаючи на неї клавішею мишки. Якщо зображення опубліковано в журналі, збільште його розмір за допомогою методу клітин, або ж задовольняйтеся тим розміром, який запропонований. Метод клітин полягає в наступному: расчертите лист вашого шаблону для розкрою тканини на однакові квадрати, а на іншому аркуші намалюйте квадрати більшого розміру. Потім акуратно Перемалюйте викрійку, зберігаючи всі пропорції. Точно так само поступите при необхідності зменшення її розміру.
4
Перенесіть викрійку на аркуш паперу або поліетиленової плівки. Для цього прикладіть лист до екрану комп'ютера або на сторінку журналу, і прорисуйте основні лінії, які будуть просвічувати через полотно. Акуратно виріжте деталі викрійки ножицями. Викрійки готові, приступайте до шиття м'якої іграшки.
Корисна порада
При перекладі викрійок на тканину не забудьте додавати припуски на шви, зазвичай не менше 0,7 - 1 см. Врахуйте, що контури, намальовані пунктиром, насправді означають ніщо шов, а згин, тобто готова деталь з тканини буде рівно в 2 рази більше деталі викрійки.