Як пересунути годинник. в Який час краще виставляти час на годиннику.

Щоб механічні годинник показували найбільш точний час, їх потрібно періодично підводити - навіть самий високоякісний годинниковий механізм допускає невелику похибку. Справа, здавалося б, дріб'язкова, але не надаючи цій дії значення, можна годинах сильно нашкодити. Особливо якщо вони старовинні, функціонують вже багато років або влаштовані особливо тонко.
Інструкція
1
Визначте, чи є можливість пересунути стрілки, не торкаючись їх руками, за допомогою спеціального обертального пристрою. Якщо механізм підведення годин присутній, то рухати стрілки руками можна ні в якому разі - така дія просто не передбачено конструктором хронометра. Якщо механізму немає, то нічого іншого, окрім як пересувати стрілки вручну, не залишається, хоча і в цьому випадку обов'язково слід дотримуватися кількох правил.
2
Пам'ятайте, що стрілки механічних годинників не можна обертати проти напрямку їх природного руху. Це призводить до швидкого зносу годинникового механізму або навіть до моментальної його поломки. Навіть якщо вам потрібно повернути хвилинну стрілку на пару поділок назад, не полінуйтеся зобразити на годиннику добовий коло і перемістити стрілки в необхідне положення, плавно переміщаючи їх звичним для годинникового механізму чином.
3
Врахуйте, що пересувати стрілки найкраще в той час, як годинник стоять, тобто коли у них закінчився завод. Якщо секундна стрілка знаходиться в русі, то краще поки утриматися від того, щоб виставляти точний час секунда в секунду - дочекайтеся моменту, коли механізм годинника завмре. Тоді, виставивши час з запасом в 10-20 хвилин, можна заводити годинник , які потім почнуть відраховувати час точно з обраного вами моменту.
4
Майте також на увазі, що не всі годинник взагалі можна підвести з точністю до однієї секунди. Якщо за допомогою обертального пристрою можна пересувати тільки годинну і хвилинну стрілку, то впливати якимось чином на секундну, що залишається нерухомою, не потрібно. Знову ж, в цьому випадку виникне небезпека пошкодити годинник , а мета виставити час на кілька десятків хвилин точніше цього ризику явно не виправдовує. Втім, звичка підбивати годинник правильно виробляється досить-таки скоро.
Корисна порада
Якщо мова йде про дійсно старовинних і цінних годинах, то перш ніж почати виставляти час або заводити годинник, проконсультуйтеся з досвідченим годинникарем.