Як розрахувати оборотність товару.

Оборотність товара - це відношення швидкості продажів товара до середнього запасу за певний період. Іншими словами, це той період часу, за який продається середній запас товара, що знаходиться на складі, і, отже, час повернення вкладених у виробництво грошей.
Інструкція
1
Оборотність товара ви можете порахувати в днях або в разах. У першому випадку оборотність показує, скільки днів потрібно для продажу середнього товарного запасу. Вона визначається як відношення твори середнього товарного запасу і кількості днів у місяці до товарообігу за цей період. Наприклад, середній запас прального порошку склав 160 штук, а продажу - 320 штук. Значить, оборотність становитиме: 160 * 31/320 = 15,5 (днів), тобто потрібно 15,5 днів, щоб продати середній запас даного порошку.
2
Врахуйте, що сам по собі показник оборотності не дозволяє зробити будь-яких висновків. Його аналізують в динаміці, наприклад, якщо оборотність була 10 днів, а стала 15, то це говорить про те, що необхідно знижувати кількість завезеного товара або збільшувати продажі. Якщо, навпаки, цей показник зменшився, товар став обертатися швидше.
3
Оцініть співвідношення оборотності в днях і термін кредиту на товар. Якщо кредит надано на 30 днів, а термін оборотності 15 днів, значить, за цей період ми повернемо вкладені кошти і зможемо розплатитися з боргом. Якщо ж кредит надано на 10 днів, а оборотність склала 15 днів, то для повернення кредиту нам доведеться скористатися позиковими грошима, оскільки вкладення в товар ще не повернуться.
4
Ще один висновок, який ви можете зробити по оборотності - оцінити періодичність поповнення запасу. При оборотності товара в 15 днів запас повинен поповнюватися два рази на місяць.
5
Оборотність в разах свідчить про те, скільки разів за період товар обернувся, тобто був проданий. Вона розраховується як відношення товарообороту за період до середнього запасу товара за цей період. Наприклад, запас прального порошку склав 160 штук, а продажу - 320 штук, значить, оборотність буде дорівнює: 320/160 = 2, тобто запас товара буде повністю реалізований два рази на місяць.