Як збільшити прибуток в аптеці.

Аптека - заклад комерційне. Тому цілком зрозуміло, що її власники зацікавлені в збільшенні прибутку. Однак зростаюча конкуренція, збільшення цін на ліки, бажання підтримувати максимальний асортимент іноді робить аптечний бізнес не надто рентабельним. Чи можна поліпшити ситуацію, збільшивши прибуток аптеки?
Інструкція
1
Оцініть асортимент аптеки. Підніміть товарні залишки, перевірте дати надходження ліків, опитаєте фармацевтів. Складіть список ліків, які продаються рідко - не частіше разу на два-три місяці. По можливості виключіть ці препарати з асортименту - вони зменшують вашу прибуток , гальмуючи оборот коштів.
2
Погляньте на аптечні вітрини поглядом покупця. Можливо, він просто не в силах переглянути всі коробочки, встановлені на ній і в пошуках потрібного звертається до фармацевта. В цьому випадку рекомендується поміняти викладку. Чи не виставляйте все підряд - найпомітніші місця повинні займати препарати, що користуються найбільшим попитом. Малопопулярні ліки можна прибрати з вітрини.
3
Організуйте систему попередніх замовлень. Немає потреби заздалегідь купувати те, що затребуване лише епізодично. Однак, якщо ці препарати або косметика приносять непоганий дохід, відмовлятися від них теж нерозумно. Донесіть до покупця інформацію про те, що все необхідне він може замовити по телефону або особисто. Це не тільки збільшить прибуток і знизить витрати, а й допоможе обзавестися постійними покупцями.
4
Слідкуйте за рекламою. Вітамінні добавки, засоби від нежитю, головного болю і алергії, рекламуються по телебаченню, варто помістити на саме видне місце. Але як тільки рекламна компанія кінчається, ці кошти доведеться поміняти на інші - ті, які починають активно просувати. Дозвольте маркетологам великих фармацевтичних компаній збільшити ваші продажі.
5
Закупити побільше супутніх засобів. Зробіть так, щоб у вашу аптеку постійно приходили не тільки хворі, а й здорові люди. Станьте конкурентам навколишніх кіоскам і супермаркетам. Пам'ятайте, товарам, придбаним в аптеці, люди схильні довіряти. Тому укомплектуйте вітрини дрібницями повсякденного попиту - прокладками, презервативами, гігієнічними засобами для дітей, зубною пастою, миючими засобами, косметикою.
6
Проведіть навчання персоналу. Поясніть працівникам, що від прибутку залежить своєчасність виплат їх зарплат і розмір премій. Ваші люди повинні не пасивно видавати покупцеві необхідну, а активно продавати. Навчіть їх ненав'язливо рекламувати новинки, пропонувати аналоги відсутніх препаратів і супутніх засобів. І обов'язково заохочуйте тих, хто продає особливо успішно. Ваші працівники повинні відчути, що підвищують не тільки ваше, а й власний добробут.