Як вичинити шкурку лисиці.

Для пошиття хутряних виробів з лисиці часто використовують свої мисливські трофеї. Шкірка повинна бути м'якою і зручною в роботі. Це досягається дотриманням обов'язкових прийомів при її вичинці.
Вам знадобиться
  • Ніж, дерев'яна дошка або конічна рама, 2 пластикових чана, вода, оцтова кислота, кухонна сіль, 2 таблетки фурациліну, вербові гілки і кора, 200 г житнього борошна, пральний порошок, питна сода, гліцерин, яйця, риб'ячий жир, нашатирний спирт, мило.
Інструкція
1
Огляньте шкурку лисиці . Приберіть, що не вириваючи волоски, реп'ях і інші великі грязьові частки з поверхні хутра. Виперіть шкурку у водному розчині нейтрального прального порошку (2-3 г/л). Ретельно прополощіть шкурку у воді, відіжміть і покладіть на 12 годин на розчин для відмочування (50 г кухонної солі, 2 таблетки фурациліну і 10 г оцтової кислоти на 1 л води). Перевірте стан основи шкурки (міздрі) після відмочування. Якщо міздря груба на дотик і погано мнеться в руці, необхідно покласти шкурку ще раз в свіжоприготовлений розчин.
2
Зніміть залишки жиру і плівок з міздрі. Для цього шкурку виверніть і натягніть, розправляючи все складки, на дошку або конічну форму. Візьміть тупий ніж і відскрібати непотрібні залишки. Особливу увагу приділіть роботі на черевці. Тут міздря набагато тонше, ніж на інших місцях, і її легко прорвати. Ще раз виперіть шкурку у водному розчині нейтрального прального порошку (2 -3 г/л) і прополощіть. На наступному етапі обробки шкурка лисиці занурюється на 2 діб в бродильний розчин (30 г кухонної солі, 7 г дріжджів, 05 г питної соди, 200 г житнього борошна, на 1 л гарячої води). Після Квасильно розчину розправлену шкурку покладіть під гніт на дві доби. Промийте шкурку від Квасильно розчину.
3
продубити шкурку. Для цього приготуйте вербовий розчин: запарьте кору і гілки верби, процідіть розчин, додавши 60 г кухонної солі. Залиште шкурку на 12 годин у цьому розчині. Готовність визначається за кольором зрізу шкурки: дубильний розчин повинен просочити мездру по всій товщині.
4
Для остаточної вичинки нанесіть на мездру емульсію, надає їй м'якість. Емульсія (гліцерин і жовток в співвідношенні 1: 1, 10 мл нашатирного спирту, 0,5 л риб'ячого жиру, 50 г мила на 0,5 л гарячої води) просочує складену шкурку кілька годин, після чого шкурка знову натягується на конічну раму. Розминайте і розтягуйте суху шкурку, поки міздря не стане м'якою. Виверніть шкурку і розчешіть хутро.
Зверніть увагу
Не користуйтесь металевою щіткою для видалення бруду з поверхні хутра. Металеві зуби травмують хутряні волоски.
Корисна порада
Шкірка повинна отмачиваться у великій кількості розчину.