Як визначити вік і стать папуг.

Не настільки важливо, чи плануєте ви всерйоз зайнятися розведенням папуг , шукаєте пару для вже наявного папужки або хочете, щоб надалі ваш улюбленець дивував гостей розмовами. Іноді проблема вибору папуги конкретного статі і віку стає досить серйозною. Звичайно, якщо не знати деяких правил.
Інструкція
1
Молоді хвилясті папужки мають досить короткий хвіст, але ця ознака зникає вже до двох місяців, коли хвостик досягає своєї нормальної довжини. Зазвичай до місяця папужки вже вміють літати.
2
Зверніть увагу на забарвлення спинки папуги. У молодих самців на голові і верхній частині спини чітко помітний хвилястий візерунок. З віком малюнок розмивається і стає нечітким. Але більш яскравою і різноманітною стає загальна забарвлення оперення.
3
Перша линька у папуг відбувається в півтора місяці. До цього віку папужка повинен мати рівне, гладке оперення. Якщо продавець запевняє вас, що пір'ячко просто «ще не виросли», задумайтеся. Можливо, птиця стара або хвора.
4
Очі у молодих папуг повністю чорного кольору, з віком навколо зіниці з'являється біла райдужка.
5
Чим старше хвилястий папужка, тим світліше забарвлення дзьоба. У пташенят дзьоб практично чорний, поступово чорнота починає зникати, і у дорослих птахів дзьоб повністю світлий, без будь-яких чорних смуг.
6
У верхній частині дзьоба у хвилястих папужок є наплив, в якому розташовані носові отвори. Він називається восковицей. Саме забарвлення восковіци є головною ознакою при визначенні статі у хвилястих папужок.
7
У молодих самців восковица завжди однотонна, блакитнувата, бузкова, рожева, а у самочок, за такої ж забарвленні, навколо ніздрів видно світле кільце. З віком кільце зникає, і колір восковіци у дорослих папуг стає блакитним, сірувато-білим або коричневим. У статевозрілих самців восковица яскраво-синя і блискуча.
8
У дуже молодих птахів буває важко визначити стать і за допомогою восковіци: у пташенят вона однаково світла, майже біла. У цьому випадку спробуйте поспостерігати за поведінкою птахів. Самці більш активні, люблять показати себе, поштовхатися. Самки зазвичай спокійні, співають короткі нехитрі пісні. Зрозуміло, під час спостереження птиці повинні знаходитися у звичній для них обстановці.