Як дізнатися площа квартири.

Якщо вам невідома площу вашої власної квартири, її можна виміряти самостійно. Все, що для цього знадобиться - рулетка, калькулятор і знання з області елементарної математики.
Інструкція
1
Обов'язково залучіть до процесу вимірювання площі помічника. Без нього скористатися рулеткою у вас навряд чи вийде. Не намагайтеся вимірювати довжину стін кроками, багаторазовим додатком лінійки - точність вийде вкрай невисокою. При наявності лазерного далекоміра можна обійтися і без помічника, але такий прилад занадто дорогий, щоб купувати його один раз тільки для того, щоб виміряти площу квартири. Якщо ж він у вас вже є, користуючись ним, дотримуйтесь заходів безпеки.
2
Довжину стіни вимірюйте разом з помічником по плінтусу. Найменше відхилення напрямки стрічки рулетки від горизонтального положення призведе до виникнення похибки в бік збільшення.
3
У кожному з приміщень виміряйте таким чином довжини будь-яких двох перпендикулярних один одному стін. Здійсніть такі виміри у всіх без винятку приміщеннях квартири. Всі результати вимірювань, виражені в міліметрах, переведіть в метри.
4
Щоб дізнатися площу того або іншого приміщення, перемножте її ширину на довжину. Якщо вихідні дані виражені в метрах, результат вийде в квадратних метрах.
5
Складіть разом площі всіх кімнат квартири окремо, без урахування інших приміщень, і ви дізнаєтеся так звану житлову площу квартири.
6
Додайте до результату попереднього обчислення площі всіх інших приміщень, і в результаті вийде так звана загальна площу квартири.
7
При бажанні, дізнайтеся обсяг будь-якого з приміщень. Для цього його площу помножте на висоту. Вимірювання висоти проводите, обов'язково використовуючи драбину, дотримуючись обережності, і також з помічником. Висоту вимірюйте в кутку між стінами, щоб лінія вийшла строго вертикальної - інакше також може виникнути похибка через невеликий її діагональних. Пам'ятайте, що в санвузлі висота стель зазвичай дещо менше, ніж в інших приміщеннях, а в передпокої можуть матися вбудовані шафи і антресолі.