Як визначити південний захід в квартирі. визначити сторони світу комп'ютером.

Знання розташування сторін світла у власній квартирі необхідно для грамотної організації її природного освітлення. В наші дні здійснити цю операцію можна без жодного компаса, скориставшись комп'ютером або мобільним телефоном.
Інструкція
1
Зайдіть за допомогою браузера комп'ютера на будь картографічний сайт (Яндекс.Карти, Google Maps, Bing Maps, OpenStreetMap і т.п.) або запустіть на мобільному телефоні будь-яку картографічну програму, наприклад, Mobile GMaps. У всіх випадках, попередньо переконайтеся, що доступ в інтернет у вас безлімітів, а у випадку з телефоном - також в правильному налаштуванні точки доступу (APN). Картографічні сайти і додатки споживають дуже багато трафіку. Якщо безліміту на телефоні у вас немає, скористаєтеся спеціальною версією Яндекс.Карт без тарифікації трафіку, при наявності підтримки з боку оператора.
2
Якщо телефон обладнаний вбудованим навігаційним приймачем, і він правильно налаштований, піднесіть його до вікна і зачекайте кілька хвилин. При використанні зовнішнього приймача навігаційних сигналів до вікна піднесіть саме його, а телефон розташуйте поруч.
3
У випадку, якщо ви користуєтеся телефоном без вбудованого навігаційного приймача, або зайшли на картографічний сайт з комп'ютера, знайдіть вручну свої вулицю і будинок. Деякі програми для телефону дозволяють також визначати місцезнаходження за сигналами базових станцій.
4
Подивіться на карту. Вище вашого будинку на ній знаходяться об'єкти, розташовані північніше, нижче - південніше, зліва - захід, справа - схід.
5
Подивіться, які з об'єктів видно з вікон вашого будинку. Зіставте побачену вами картину з розташуванням тих же об'єктів на карті. Керуючись цією інформацією, ви без праці визначте сторони світу в своїй квартирі .
6
Звичайним же компасом в міських умовах краще не користуйтеся, тим більше, вдома. Надто вже багато навколо нас знаходиться масивних сталевих об'єктів, включаючи арматуру залізобетонних стін.
7
При організації природного освітлення квартири пам'ятайте, що вранці необхідно відкривати фіранки і не включати штучне світло після сходу в приміщеннях, вікна яких звернені не схід, а ввечері - до заходу сонця у приміщеннях, вікна яких звернені на захід.