Як давати коту ліки.

Котам рідко виписують ліки у вигляді таблеток або суспензій. Але при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, профілактиці або лікуванні глистових інвазій дати ліки потрібно саме в такому вигляді.
Інструкція
1
Мало який представник котячого племені потерпить насильство над собою. Якщо вам потрібно дати глистогінний засіб, спробуйте заховати таблетку в шматочок фаршу і запропонувати вихованцеві. Якщо ж ваш улюбленець захворів, такий спосіб не підходить, адже більшість хвороб позбавляє кішку апетиту.
2
Підготуйте рушник, пінцет із закругленими краями, нековзну поверхню на зручному вам рівні. Це все може не знадобитися, якщо у вашого кота сумирний і терплячий характер. Якщо ж ні, надійно зафіксуйте кота. Вам може знадобитися допомога другої людини. Якщо кіт виривається і дряпається, сповила його рушником, залишивши зовні тільки голову.
3
Затисніть таблетку пінцетом, тримаючи його в правій руці. Лівою відкрийте пащу кота, натиснувши на куточки рота. Якщо у вас є помічник, який тримає кота за шкірку, зручніше просто потягнути за шкуру на нижній щелепі.
4
Помістіть таблетку на корінь язика кота. Відпустіть щелепу і помасажуйте горло великим пальцем. Переконайтеся, що кіт проковтнув таблетку. Будьте обережні, не заштовхуйте таблетки занадто глибоко в глотку кота! Він може вдавитися. Якщо просто покласти таблетку на язик вона буде виплюнути. Пінцет вбереже ваші пальці від покусів.
5
Якщо потрібно дати суспензію - наберіть її в шприц без голки. Зафіксуйте кота на неслизькою поверхні або за допомогою рушника. Візьміть шприц у праву руку, а голову кота в ліву. Злегка підніміть її вгору і введіть канюлю шприца за щоку вихованця. Повільно вводите рідина, стежачи за ковтальні рухи. Якщо вводити занадто швидко або занадто сильно задерти морду вгору, кіт може захлинутися.
Зверніть увагу
Ніколи не займайтеся самолікуванням. Деякі людські ліки смертельно небезпечні для кішок!
Корисна порада
Як правильно давати ліки коту можуть наочно показати лікарі у ветеринарній клініці.
Наші домашні вихованці не тільки радують нас, але і викликають іноді занепокоєність і тривогу. Це може статися, якщо тварина захворіла, його потрібно лікувати, а ви не знаєте як. Візит до ветеринара мало що вирішує. Лікар встановить діагноз, випише ліки, а перед вами постане майже нерозв'язна завдання - умовити кішку з'їсти таблетку.
Вам знадобиться
  • - кішка
  • - таблетка
  • - вершкове масло
  • - помічник
  • - рушник або ковдру
Інструкція
1
Підійдіть до кішки, погладьте її так, як вона це любить, скажіть їй пару ласкавих слів, візьміть на руки. Якщо у вас вже є досвід згодовування кішці таблетки , і ви точно знаєте, що вона буде чинити опір, постарайтеся обмежити її в рухах. Зробити це можна, закутавши тварина в ковдру або товсте рушник. Особливо слідкуйте за передніми лапами, кішка буде намагатися вивільнити першими саме їх.
2
Якщо ж ваш вихованець (або вихованка) відносно спокійно реагують на чинені з ними дії, просто поставте кота на гладку поверхню, в якості якої чудово підійдуть полірована поверхня стола або ламінат на підлозі.
3
Змастіть таблетку вершковим або рослинним маслом, щоб та стала більш слизькою.
4
Сядьте на підлогу, візьміть тварину за холку, помістіть його у себе між колінами і злегка притисніть до землі. Відкрийте самі або попросіть помічника відкрити пащу кішки. Зробити це найлегше, якщо натиснути великим і вказівним пальцями на щелепі кішки, розсуваючи їх, голова тварини при цьому повинна бути відкинута назад.
5
Покладіть таблетку на корінь язика і тут же закрийте пащу тварини. Утримуючи рот закритим, погладьте кішку по горлу або дуньте їй злегка в ніс. Проковтнувши таблетку, кішка почне відразу ж облизуватися. Це послужить сигналом, що все зроблено правильно, можна відпускати тварину на волю.
6
Якщо ж у вас нічого не виходить, таблетку доведеться розтовкти, змішати з дріжджовим екстрактом і змастити ним подушечки лап кішки. Природна охайність змусити кішку облизати лапи і з'їсти, таким чином, ліки.
Корисна порада
потовчене таблетка можна змішати з коханим кормом кішки, але це здатне привести до ослаблення лікувального впливу.