Як заклеїти човен з ПВХ. інструкція по заклеювання човнів пвха.

Іноді трапляються проколи в житті, це стосується і надувних човнів з ПВХ . Адже стирчать корчі, скла і прути арматури зовсім не рідкість у водоймах. Даний матеріал досить простий в ремонті і невибагливий в експлуатації, тому в даний час з нього виготовляється більшість надувних човнів. Ремонт човна краще проводити в гаражі, щоб клей зміг повністю висохнути, хоча це можна зробити і в польових умовах, і на воді.
Вам знадобиться
 • - ремонтний комплект (йде в комплект при покупці човна);
 • - олівець;
 • - ножиці;
 • - валик;
 • - фен;
 • - пензлик;
 • - розчинник «646».
Інструкція
1
Насамперед, необхідно із смужки матеріалу вирізати латку потрібного вам розміру і кольору, вони входять в ремонтний комплект човна. Латочка може бути абсолютно будь-якої форми, але бажано, щоб вона була овальної або круглої. У польових умовах потрібно тільки зрізати кути з квадратної або прямокутної заготовки. Максимальна довжина або діаметр заплатки повинен становити на 3-5 сантиметрів більше самого порізу або проколу.
2
Човен повинна знаходитися в здутому стані, якщо вона буде накачана, латочка просто не зможе триматися через постійного тиску повітря. Розправте пошкоджену ділянку на рівній поверхні і підкладіть пайол човна або дошку. Тепер потрібно знежирити місце склейки і очистити його від забруднень за допомогою ганчірочки, змоченою в розчиннику. Можна використовувати ацетон, а в польових умовах підійде і спирт. Не варто зачищати матеріал наждачним папером, як це роблять багато - цим ви тільки нашкодите човні.
3
Прикладіть підготовлену латочку до місця порізу та обрисуйте майбутнє місце склейки простим олівцем. Далі нанесіть на обидві склеювані поверхні клей за допомогою пензлика і дайте йому трохи підсохнути. Через 10-15 хвилин знову повторіть цю ж процедуру і дайте клею підсохнути.
4
Через 5 хвилин можна приступати до самого процесу склеювання. Злегка доторкніться до клею, він повинен бути підсохлим, але злегка прилипати. Для того щоб активувати клей, необхідно нагріти саму латочку і пошкоджену ділянку. Для цього можна скористатися звичайною запальничкою або феном. Але діяти потрібно особливо обережно, щоб не запалити матеріал, а тільки нагріти. Проводьте дану операцію швидко, щоб клей не встиг повністю висохнути за цей час.
5
Тепер акуратно накладіть латочку на склеюється поверхню пошкодженої човна. Але робити це потрібно так, щоб під латкою не залишилося бульбашок повітря. Ретельно прокатайте твердим валиком. Якщо під рукою немає валика, тоді можна скористатися будь-якими підручними засобами, будь то ручка від м'ясорубки або рукоятка ножа. Далі постарайтеся не згинати матеріал в місцях склейки, залиште сушитися на 2-3 дні (мінімум добу).
Відпочивати на надувному матраці зручно і при виїзді на природу, і вдома. Наповніть його повітрям - виходить відмінне спальне місце. Здує - матрац компактно складається в невеликій сумці. У цього виробу один один недолік - його можна легко проткнути. Але це ще не привід його викидати.
Вам знадобиться
 • Шкурка
 • Ацетон (розчинник, бензин)
 • Гумова латка
 • Клей
 • Прес
Інструкція
1
Випустіть повітря з матраца і підготуйте його для ремонту. Такі вироби часто мають ворсисту поверхню, яка заважає клею міцно схопитися. Обережно вирівняйте шкіркою місце навколо діри в матраці. Знежирте цю область: ретельно обробіть її ацетоном, розчинником або бензином.
2
Підготуйте відповідну латку. Нею може послужити просто шматок гуми. У комплекті з повітряним матрацом часто пропонують готовий набір для ремонту - в нього входять латки і клей. Що ще можна використовувати? • Купіть в магазині спортивних товарів спеціальний ремонтний комплект для човнів з ПВХ (полівінілхлориду). Він коштує недорого, а допомагає відмінно. • Добре служать ремонту надувних матраців набори для заклеювання велосипедних камер. • Можна скористатися також вінілової плівкою-самоклейкой для зовнішньої реклами. При надування матраца така латочка буде розтягуватися разом з ним.
3
Купуйте хороший клей. Зазвичай для ремонту повітряних матраців використовують силікатний клей, «Момент» або клей ПВХ. Нанесіть тонкий шар клею на обидві склеювані поверхні і далі дійте згідно з його інструкції - відразу акуратно прикладіть латку або вичікуйте потрібний час (до 15 хвилин).
4
Сильно притисніть латку до ушкодженого місця! Покладіть на заклеєне місце прес (обережно, не посуньте його з місця!) І витримайте кілька годин. Не рекомендується надувати відремонтований матрац раніше ніж через 12-14 годин.
5
Викликайте фахівців з ремонту гумових та ортопедичних матраців, якщо з яких-небудь причин ви не змогли з цим впоратися самостійно. Дізнайтеся, чи працюють такі служби у вашому місті - по телефонній довідці або через інтернет. Вони ремонтують проколи і розриви вироби у себе в офісі або вдома.
Зверніть увагу
Обережно поводьтеся з надувним матрацом! Іноді відремонтувати його не виходить, і залишається купувати новий. Спробуйте зшити для матраца чохол з щільного брезенту - він стане більш зносостійким.
Корисна порада
Якщо продірявився матрац потрібен вам негайно, спробуйте тимчасово склеїти його щільним широким скотчем або білим пластиром. Зазвичай на повітряній матраці з такою латкою можна спокійно спати до ранку - повітря виходить з нього, але дуже повільно.