Як зробити свій бізнес-план.

Будь-який проект потребує планування. Залучення грошових коштів, часом чималих, вимагає ретельного і поетапного розподілу. Будь етап бізнесу супроводжується порівнянням бажаних і досягнутих результатів, прийняттям рішень про подальший розвиток. Зробити свій бізнес-план, відбивши всі подробиці, допоможе короткий алгоритм.
Інструкція
1
Позначте ідею і причини її успішності. Починаючи власний бізнес, ви вибираєте діяльність, в реалізації якої плануєте досягти успіху. Опишіть докладно, чим збираєтеся займатися, приведіть розумне обґрунтування свого вибору, перерахуйте причини.
2
Визначте свого клієнта. Охарактеризуйте потенційних покупців - їх число, вік, професію, підлогу. Перерахуйте можливі вигоди від придбання вашого товару чи послуги, які очікування має покупець, яку суму він готовий заплатити і т.д. Для цього доведеться провести невелике маркетингове дослідження - всі дані повинні бути наближені до дійсності, постарайтеся міркувати об'єктивно.
3
Оцініть діяльність конкурентів. Вивчіть всі конкурентні переваги, проаналізуйте стан на ринку, співвідношення попиту та пропозиції, спробуйте вгадати дії існуючих гравців при входженні на ринок.
4
Опишіть всі етапи просування на ринку. Почніть з вирішення питання про рекламу - чи плануєте ви повідомити про себе, коли і яким способом. Продумайте цінову політику, методи залучення клієнтів, вдосконалення свого продукту або послуги.
5
Позначте етапи своєї діяльності. Складіть список заходів, які вам необхідно здійснити, вказуючи приблизну суму витрат. Відобразіть всі етапи - оренда приміщень, витрати на його утримання, закупівлю товарів, наймання працівників і щомісячні виплати заробітної плати, розрахунки з постачальниками і т.д.
6
Складіть план витрат і доходів. Розпишіть всі статті витрачання та надходження коштів по певних числах одного місяця (через 5 або 10 днів). Враховуйте не тільки прибуток від майбутньої діяльності, але і можливі варіанти інвестування та залучення додаткових коштів. Об'єднайте два плани в загальний підсумковий документ і оцініть перспективи.
7
Оцініть свій бізнес-план. Зробити свій бізнес-план і оцінити його за допомогою інструментів аналізу може будь починаючий підприємець. Вивчіть основи оцінки ефективності бізнесу і пройдіть весь шлях самостійно.